Real Madryt zrobił swoje. Mistrzostwo Hiszpanii rozstrzygnie się w ostatniej kolejce

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 1:0 po golu Nacho. Królewscy zrobili swoje, ale wobec wygranej Atletico z Osasuną w tabeli pozostaje status quo i wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Tomasz Galiński
mecz Athletic Bilbao - Real Madryt PAP/EPA / Javier Zorrilla / Na zdjęciu: mecz Athletic Bilbao - Real Madryt
Mimo iż mecz od pierwszych minut stał na niezłym poziomie, to długo przyszło nam czekać na pierwszego gola. Ba, walczący o mistrzostwo Hiszpanii Real Madryt pierwszy celny strzał oddał dopiero w 57. minucie, gdy sygnał do ataku dał jeden z najlepszych zawodników na boisku - Luka Modrić.

Królewscy musieli atakować, bo tylko zwycięstwo realnie przedłużało ich szanse na obronę tytułu mistrzowskiego. I w 68. minucie dopięli swego, a gola do pustej bramki strzelił Nacho. To prowadzenie mogło przyjść chwilę wcześniej, jednak poprzeczkę obił Casemiro.

Real zrobił to, co do niego należało. W dodatku przez moment wydawało się, że punkty z Osasuną straci Atletico, ale podopieczni Diego Simeone uciekli spod topora i z wyniku 0:1 wyciągnęli 2:1, a zatem pozostali na pierwszym miejscu w tabeli ligi hiszpańskiej i wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Po strzeleniu gola przyjezdni grali bardzo mądrze i wybili Athletikowi z głowy wszelkie argumenty. Real udowodnił, że jest klasowym zespołem, długo utrzymywał się przy piłce i kontrolował przebieg spotkania. Oczywiście, nie było tak, że gospodarze nic nie robili, bo jednak świetną sytuację zmarnował choćby rezerwowy Mikel Vesga, który główkował tuż obok słupka.

W końcówce boisko z powodu czerwonej kartki opuścić musiał Raul Garcia, który prawdopodobnie użył nieparlamentarnych słów w kierunku sędziego Mateu Lahoza. A co do arbitra, to w pierwszej połowie nie podyktował on dwóch rzutów karnych dla Realu po zagraniach piłki ręką u piłkarzy Athletiku. Finalnie jednak sędzia nie wypaczył wyniku spotkania.

Athletic Bilbao - Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 - Nacho 68'

Athletic: Unai Simon - Oscar de Marcos, Yeray Alvarez, Inigo Martinez, Mikel Balenziaga -  Alejandro Berenguer, Dani Garcia, Unai Vencedor (72' Unai Lopez), Jorge Morcillo (65' Raul Garcia) - Oihan Sancet (72' Ibai Gomez), Inaki Williams (65' Asier Villalibre).

Real: Thibout Courtois - Alvaro Odriozola, Eder Militao, Nacho, Miguel Gutierrez - Fede Valverde, Casemiro, Luka Modrić - Rodrygo (77' Eden Hazard), Karim Benzema, Vinicius Junior (59. Marco Asensio).

Żółte kartki: Berenguer, Inigo Martinez, Raul Garcia (Athletic).
Czerwona kartka: Raul Garcia (Athletic).

Sędzia: Mateu Lahoz.