Dudek ani przez moment nie zwątpił w Lewandowskiego. Wszystko przewidział

Były bramkarz reprezentacji Polski był pewny, że Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera. Jerzy Dudek zapewnia w "Przeglądzie Sportowym", że na potwierdzenie swojej historii ma 150 świadków.

Robert Czykiel
Jerzy Dudek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jerzy Dudek
Robert Lewandowski dokonał niemożliwego i zapisał się w historii niemieckiego futbolu. Gwiazdor Bayernu Monachium pobił rekord Gerda Muellera. "Lewy" jako jedyny piłkarz strzelił 41 bramek w jednym sezonie Bundesligi.

Emocje były jednak do samego końca. Bawarczycy w sobotnim meczu z Augsburgiem prowadzili 4:2, ale Lewandowski nie pokonał Rafała Gikiewicza. Przełom nastąpił dopiero w 90. minucie. 32-latek ruszył do piłki odbitej od bramkarza, minął go, a następnie trafił do pustej bramki.

Wiele osób już zwątpiło w to, że Polak pobije wieloletni rekord. Jerzy Dudek jednak był spokojny. Okazuje się, że słynny bramkarz przewidział, że "Lewy" strzeli gola w samej końcówce.

"Mam przynajmniej 150 świadków, jak przy wyniku 4:1 uspokajałem ich, że przeczuwam gola Roberta w 90. minucie. Widziałem panikę w oczach wszystkich, więc może stąd moja kurtuazyjna przepowiednia. Po meczu każdy podchodził i pytał, skąd było we mnie takie przeczucie. Po prostu Robert zasłużył na ten rekord" - pisze Dudek w "Przeglądzie Sportowym".

Dudek jednocześnie dodał, że według niego Gikiewicz przy tym golu nie popełnił błędu. Teraz były gracz Liverpoolu i Realu Madryt liczy, że "Lewy" poprowadzi do sukcesu reprezentację Polski na Euro 2020.