El. MŚ 2022: Brazylia zostawia wszystkich za plecami. Nonszalancja Argentyny

Brazylia nie ponosi strat w eliminacjach MŚ 2022. Szóste spotkanie, szósta wygrana. Po pokonaniu 2:0 Paragwaju ma już sześć punktów przewagi nad wiceliderem Argentyną, która zmarnowała dwubramkowe prowadzenie w meczu z Kolumbią.

Na zdjęciu od lewej: Lucas Paqueta i Neymar Getty Images / Christian Alvarenga / Na zdjęciu od lewej: Lucas Paqueta i Neymar
Brazylia potrzebowała znacznie mniej czasu na rozbrojenie defensywy Paragwaju niż kilka dni wcześniej Ekwadoru. Neymar dał prowadzenie Canarinhos w 4. minucie i został wiceliderem klasyfikacji strzelców eliminacji. Więcej - sześć goli zdobył dotąd tylko Marcelo Moreno z Boliwii. Wynik na 2:0 zmienił już w doliczonym czasie Lucas Paqueta i Brazylia krok po kroku przybliża się do mundialu w Katarze. W tabeli dystansuje konkurentów.

Argentyna w czerwcu dwa razy zremisowała, choć w obu spotkaniach prowadziła. Drużyna Lionela Scaloniego gościła tym razem w Kolumbii i po niespełna 10 minutach posiadała zaliczkę 2:0. Do bramki Davida Ospiny strzelali Cristian Gabriel Romero oraz Leandro Paredes. W składzie Los Cafeteros wcześnie doszło do serii zmian i zdołali oni po przerwie doprowadzić do remisu 2:2. Luis Muriel wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie dwa punkty odebrał gościom Miguel Borja.

Podziały punktów również w Caracas i Santiago de Chile. Wenezuela nie pozwoliła strzelić gola Urugwajowi, a kiedy ona umieściła piłkę w bramce, trafienie zostało anulowane z powodu zagrania ręką. Chile jest rozczarowane wynikiem 1:1 w spotkaniu z Boliwią, ponieważ prowadziło dzięki strzałowi Ericka Pulgara.

Aż przez sześć kolejek pracowała na zwycięstwo reprezentacja Peru. Los Incas zagrali w poprzednim mundialu w Rosji, ale na szybki powrót na największą imprezę piłkarską świata się nie zanosi. Wygrana 2:1 z Ekwadorem nie pozwoliła Peru na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Z kolei El Tri byli rewelacją jesiennej części eliminacji, ale w czerwcu nie zapunktowali w obu spotkaniach i czują się coraz mniej pewnie na miejscu premiowanym awansem.

Następne mecze eliminacji MŚ 2022 w strefie CONMEBOL zostały zaplanowane na wrzesień. Wcześniej przed zespołami rywalizacja w turnieju Copa America.