Pachniało demolką w sparingu Pogoni Szczecin z KGHM Zagłębiem Lubin

Po dwóch kwadransach Pogoń Szczecin prowadziła 3:0 w sparingu z KGHM Zagłębiem Lubin. Od tego momentu wynik już nie zmienił się i drużyna Kosty Runjaicia odniosła przekonujące zwycięstwo w pierwszym meczu w okresie przygotowań.

radość piłkarzy Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Pogoni Szczecin
Drużyna Kosty Runjaicia przygotowuje się do startu w PKO Ekstraklasie i w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. W pucharze jej przeciwnikiem będzie chorwacki NK Osijek. Na głośne transfery przed tym dwumeczem się nie zanosi, dotąd klub zakontraktował tylko skrzydłowego Jeana Carlosa Silvę. Właśnie ten piłkarz strzelił pierwszego gola dla Pogoni Szczecin w okresie przygotowań.

Portowcy objęli prowadzenie i poszli za ciosem. W 26. minucie Sebastian Kowalczyk podwoił ich zaliczkę strzałem z rzutu karnego przyznanego za faul na Luce Zahoviciu. Po golu na 3:0 Kacpra Smolińskiego zapachniało demolką w Opalenicy, ale KGHM Zagłębie Lubin zwarło szyki obronne i nie pozwoliło podopiecznym Runjaicia na kolejne skuteczne ataki.

Miedziowi mogli poprawić wynik po licznych zmianach w drugiej połowie. Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Filip Starzyński, ale nie pokonał swoim strzałem Jakuba Bursztyna. Skonfrontował się on z rezerwowym bramkarzem Pogoni po faulu Konstantinosa Triantafyllopoulosa.

Pogoń przebywa na zgrupowaniu w Opalenicy, a jej drugim przeciwnikiem w okresie przygotowań będzie MFK Rużomberok. Zagłębie postara się o lepszy niż w piątek wynik w sparingu z Miedzią Legnica.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:3 (0:3)
0:1 - Jean Carlos Silva 5'
0:2 - Sebastian Kowalczyk (k.) 26'
0:3 - Kacper Smoliński 30'

W 52. minucie Filip Starzyński (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego. Jakub Bursztyn obronił.

Zagłębie: Dominik Hładun (46' Kacper Bieszczad) - Jakub Wójcicki (46' Kacper Chodyna), Lorenco Simić (46' Damian Oko), Kamil Kruk, Sasa Balić (46' Mateusz Bartolewski), Konrad Handzlik (46' Jakub Bednarczyk), Łukasz Poręba (46' Łukasz Łakomy), Jewgienij Baszkirow (46' Jakub Żubrowski), Daniel Dudziński (46' Filip Starzyński), Sasa Zivec (46' Adam Ratajczyk), Karol Podliński

Pogoń: Dante Stipica (46' Jakub Bursztyn) - Paweł Stolarski (46' Jakub Bartkowski), Igor Łasicki (36' Kryspin Szcześniak, 46' Konstantinos Triantafyllopoulos), Benedikt Zech (46' Mariusz Malec), Luis Mata (46' Hubert Matynia), Jean Carlos Silva (36' Marcel Wędrychowski, 59' Mariusz Fornalczyk), Kacper Smoliński (46' Maciej Żurawski), Damian Dąbrowski (46' Kamil Drygas), Rafał Kurzawa (46' Alexander Gorgon), Sebastian Kowalczyk (46' Michał Kucharczyk), Luka Zahović (46' Adrian Benedyczak, 77' Hubert Turski)

Żółte kartki: Simić (Zagłębie) oraz Triantafyllopoulos (Pogoń)

Czy Pogoń Szczecin wygra dwumecz z NK Osijek w Lidze Konferencji?