27. kolejka Serie A: Zwycięstwo Interu na stulecie istnienia

Inter Mediolan po trzech kolejnych meczach bez zwycięstwa w lidze pokonał na stadionie San Siro broniącą się przed degradacją Regginę Calcio 2:0. Mistrzowie Włoch tym samym zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z Napoli i mogą w dobrych nastrojach rozpocząć obchody stulecia istnienia klubu.

Agnieszka Kiołbasa

Prowadzenie podopiecznym Roberto Manciniego w 14 minucie spotkania dał wracający do gry Zlatan Ibrahimović. Szwed zamienił na bramkę rzut karny podyktowany po faulu na Estebanie Cambiasso. Dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył Nicolas Burdisso. Argentyńczyk wykorzystał znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego Chilijczyka Luisa Jimeneza.

Spory udział w zwycięstwie Nerazzurrich miał golkiper Julio Cesar, który kilkakrotnie popisał się znakomitymi interwencjami przy strzałach zawodników Regginy. Brazylijczyk kolejny raz w tym sezonie zachował czyste konto

Inter Mediolan - Reggina Calcio 2:0 (2:0)
1:0 - Ibrahimović (k.) 14?
2:0 - Burdisso 34?