Koszmarny faul reprezentanta Brazylii. Widok mrozi krew w żyłach (wideo)

Gabriel Jesus zachował się skandalicznie podczas meczu Copa America Brazylia - Chile (1:0). Jego faul mógł skończyć się tragedią.

Jakub Artych
Brutalny faul Gabriela Jesusa YouTube / Copa America / Brutalny faul Gabriela Jesusa
Gabriel Jesus słynie z wybuchowego temperamentu. Na boisku zawsze walczy do końca, jednak tym razem grubo przesadził. Reprezentant Brazylii w trakcie spotkania z Chile w Copa America ciosem niczym z karate znokautował swojego przeciwnika Eugenio Menę. Sędzia momentalnie wyciągnął czerwoną kartkę i trzeba cieszyć się, że lewemu obrońcy z Chile nic się nie stało.

Jesus mocno osłabił swoją drużynę, która dwie minuty wcześniej wyszła na prowadzenie po golu Lucasa Paquety. Reprezentacja Brazylii od 49. minuty grała w 10-osobowym składzie, jednak ostatecznie zdołała dowieźć bezpieczny wynik do końca spotkania.

"Canarinhos" awansowali do półfinału Copa America. W nim zmierzą się z Peru, które dopiero po rzutach karnych wyeliminowało Paragwaj (czytaj więcej-->).

Pozostałe drużyny, które zagrają w półfinale poznamy w niedzielę. W grze pozostały jeszcze pary Urugwaj - Kolumbia oraz Argentyna - Ekwador.

Czy Gabriel Jesus powinien zostać mocno ukarany?