Odmieniona Wisła po próbie generalnej. Dobre wieści o Jakubie Błaszczykowskim

W ostatniej grze kontrolnej przed startem sezonu Wisła Kraków zremisowała z I-ligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1). W zespole Białej Gwiazdy wystąpiło 18 zawodników, w tym aż 7, których wiosną przy Reymonta 22 w ogóle nie było.

Maciej Kmita
Jakub Błaszczykowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
W letniej przerwie doszło w Wiśle do sporych zmian. Zespół przejął Słowak Adrian Gula, dyrektorem sportowym został Tomasz Pasieczny, a w szatni zamontowano drzwi obrotowe. Z klubu odeszło 12 zawodników, a w ich miejsce przyszło 10 innych.

W próbie generalnej z Podbeskidziem kibicom pokazało się 6 nowych twarzy: Marek Hanousek, Mateusz Młyński, Aschraf El Mahdioui, Michal Skvarka, Dor Hugi i Hubert Sobol. Zabrakło tylko bramkarzy Mikołaja Biegańskiego i Kacpra Rosy oraz kontuzjowanych Jana Klimenta i Alana Urygi. Wystąpił także wracający z wypożyczenia Przemysław Zdybowicz.

Mecz ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy rozpoczął się dla krakowian bardzo dobrze. Już w 3. minucie prowadzenie Wiśle dał Yaw Yeboah, który zaskoczył Martina Polacka strzałem sprzed pola karnego. Później szanse mieli Jakub Błaszczykowski i Piotr Starzyński, ale obaj pomylili się w dogodnych sytuacjach.

Nieskuteczność zemściła się na Białej Gwieździe, bo w 29. minucie po sprawnym kontrataku wyrównał Kamil Biliński. Wisła mogła odzyskać prowadzenie, ale Michal Frydrych nie wykorzystał "11". Czech uderzył tak, że Michal Pesković obronił.

Zespół Guli w letniej przerwie rozegrał łącznie pięć sparingów. Wcześnie formę krakowian sprawdzali piłkarze Stali Mielec (3:2), MFK Tatra Liptovsky Mikulas (3:1), Puszczy Niepołomice (3:2) i Resovii (1:2).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Jakub Błaszczykowski, który z powodu urazu stracił końcówkę poprzedniego sezonu, cieszy się dobrym zdrowiem i wystąpił w trzech z pięciu gier kontrolnych.

Wisła zainauguruje nowy sezon PKO Ekstraklasy w niedzielę 26 lipca domowym meczem z Zagłębiem Lubin.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:1)
1:0 - Yeboah 3'
1:1 - Biliński 39'

Wisła: Mateusz Lis - Konrad Gruszkowski (87 Przemysław Zdybowicz), Michal Frydrych, Maciej Sadlok (78' Serafin Szota), Matej Hanousek - Yaw Yeboah (65' Mateusz Młyński), Aschraf El Mahdioui, Gieorgij Żukow (65'. Nikola Kuveljić), Jakub Błaszczykowski (53' Michal Skvarka), Piotr Starzyński (65' Stefan Savić) - Dor Hugi (53' Hubert Sobol).

Podbeskidzie: Martin Polacek (46' Michal Peskovic) - Julio Rodriguez (82' Michał Batelt), Mateusz Wypych (46' Marko Roginić), Daniel Mikołajewski (61' Costa Nhamoinesu) - Konrad Gutowski, Maciej Kowalski-Haberek, Jakub Bieroński, Dominik Frelek, Kacper Gach (68' Szymon Stasik) - Dawid Polkowski (65' Filip Laskowski), Kamil Biliński.