El. LM: Legia Warszawa dostała wskazówkę. Faworyt prowadzi w walce jej możliwych rywali

Jeżeli Legia Warszawa wyeliminuje Florę Tallin, zmierzy się w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z zespołem lepszym z dwójki Dinamo Zagrzeb i Omonia Nikozja. W tej rywalizacji po pierwszym meczu jest 2:0 dla mistrza Chorwacji.

piłkarze Dinama Zagrzeb Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: piłkarze Dinama Zagrzeb
Pierwsza połowa była wyrównana. Dinamo Zagrzeb było o detal lepsze pod względem liczby strzałów, ponieważ oddało o jeden więcej niż Omonia Nikozja, ale w tych celnych było 2:2. Piłkarze mistrza Chorwacji byli blokowani, kiedy starali się przymierzyć z dogodnych pozycji. Zatrzymani w ostatnim momencie zostali Bruno Petković oraz Lovro Mejer.

Omonia zrewanżowała się próbą Erica Bautheaca z rzutu wolnego. Piłka kopnięta przez napastnika poleciała nieznacznie ponad bramką strzeżoną przez Dominika Livakovicia. Wynik nie zmieniał się, a podopieczni Henninga Berga przypominali, że w poprzedniej edycji europejskich pucharów bronili w zdyscyplinowany sposób.

Dinamo znalazło sposób na obronę Omonii w 65. minucie, a strzelcem gola na 1:0 był Lovro Majer. Gospodarze podeszli wysokim pressingiem i zmusili przeciwników do błędu w wyprowadzeniu piłki. Wprowadzony niewiele wcześniej z ławki rezerwowych Lirim Kastrati uruchomił podaniem Mejera, a ten po przełożeniu sobie futbolówki oraz przeciwnika, strzelił do bramki. Trochę lepiej mógł zachować się Fabiano między słupkami Omonii.

Dinamo poszło za ciosem, a przewaga 2:0 zdobyta w 81. minucie jest już solidnym kapitałem przed rewanżem. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego nastąpiło dośrodkowanie, które strzałem głową do bramki podsumował Kristijan Jakić. Asystę do gola dołożył Majer i wyrósł na najważniejszego piłkarza wieczoru w Zagrzebiu.

Pierwszy mecz w rywalizacji Legii Warszawa z Florą Tallin rozpocznie się w środę o godzinie 21 przy Łazienkowskiej.

Dinamo Zagrzeb - Omonia Nikozja 2:0 (0:0)
1:0 - Lovro Majer 65'
2:0 - Kristijan Jakić 81'

Dinamo: Dominik Livaković - Stefan Ristovski, Kevin Theophile-Catherine, Rasmus Lauritsen, Jacques Francois Moubandje - Kristijan Jakić - Luka Ivanusec (63' Lirim Kastrati), Lovro Majer, Arijan Ademi (43' Josip Misić), Mislav Orsić (80' Duje Cop) - Bruno Petković (79' Mario Gavranović)

Omonia: Fabiano - Abdullahi Shehu, Adam Lang, Tomas Hubocan, Jan Lecjaks - Ioannis Kousoulos, Mix Diskerud (62' Marinos Tzionis), Jordi Gomez - Michal Duris (83' Andronikos Kakoulis), Marko Scepović (82' Loizos Loizou), Eric Bautheuac

Żółte kartki: Jakić (Dinamo) oraz Kousoulos (Omonia)

Sędzia: Paweł Gil (Polska)

Czy Legia Warszawa awansuje do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów?