Nicola Zalewski znowu ukąsił! Utalentowany pomocnik zdobył zwycięską bramkę (wideo)

Nicola Zalewski jest coraz bliżej wyjściowego składu "Giallorossich". Tym razem trafił do siatki w meczu kontrolnym z Triestiną Calcio i dał wygraną swojej drużynie (1:0).

Rafał Szymański
Nicola Zalewski strzela bramkę Twitter / AS Roma / Na zdjęciu: Nicola Zalewski strzela bramkę
Latem Jose Mourinho został nowym trenerem AS Roma. W pierwszym sparingu drużyna pod jego wodzą zdeklasowała Valdinievole Montecatini (10:0). Jedną z bramek zdobył wówczas Nicola Zalewski (więcej TUTAJ).

Portugalczyk obdarzył zaufaniem młodzieżowego reprezentanta Polski. Zawodnik dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności w starciu z trzecioligową Triestina Calcio. W pierwszej połowie nie padł ani jeden gol.

Po zmianie stron utalentowany pomocnik zastąpił Lorenzo Pellegriniego. W 49. minucie Stephen El Shaarawy wbiegł w pole karne i oddał strzał. Bramkarz rywali odbił piłkę prosto pod nogi Zalewskiego, który bez żadnego problemu sfinalizował akcję. Ostatecznie "Giallorossi" zwyciężyli dzięki trafieniu 19-latka.

Młody piłkarz niedawno zadebiutował w Serie A i Lidze Europy. Na wszystkich frontach rozegrał dwa spotkania, zapisał na swoim koncie jedną asystę. Miał imponujące statystyki w Primaverze - zanotował dziewięć trafień oraz osiem asyst w 23 meczach. Być może Zalewski będzie wkrótce podstawowym wyborem Mourinho.

Triestina Calcio - AS Roma 0:1 (0:0)
0:1 - Nicola Zalewski 49'

Nenad Bjelica ponownie w Polsce. "Kibice Pogoni powinni być mi wdzięczni"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Zalewski zagra w 1. kolejce Serie A?