Polak strzela jak na zawołanie i daje sygnał Paulo Sousie (wideo)

Siedem goli w piętnastu meczach MLS strzelił Adam Buksa. Polski napastnik poprawił swój dorobek w starciu przeciwko Interowi Miami. Jego New England Revolution wygrało 5:0, a Buksa dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Łukasz Witczyk
gol Adama Buksy YouTube / New England Revolution / Na zdjęciu: gol Adama Buksy
To był mecz do jednej bramki. New England Revolution kompletnie zdominowało Inter Miami i odniosło kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Goście prowadzenie objęli już w 15. minucie, kiedy to do siatki rywala trafił Arnor Ingvi Traustason. Nie minął kwadrans i było już 2:0 - gola strzelił Teal Bunbury - a w 36. minucie Traustason zdobył kolejną bramkę.

Do przerwy padł jeszcze jeden gol, a jego autorem był Adam Buksa. Polski napastnik w doliczonym czasie gry wykorzystał to, że był niepilnowany w polu karnym i strzałem z woleja z pięciu metrów pokonał bramkarza rywali.

W drugiej połowie piłkarze New England Revolution nieco zwolnili tempo, ale to nie oznacza, że więcej goli nie padło. W końcówce znów dał o sobie znać Buksa. Polski napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans na interwencję.

Buksa wysłał kolejny sygnał selekcjonerowi reprezentacji Polski Paulo Sousie i pokazał, że w obecnej formie powinien dostać szansę od portugalskiego szkoleniowca.

Zobacz gola Adama Buksy na 4:0

Zobacz trafienie Adama Buksy na 5:0

Mistrz Polski wraca do kraju. "Od sierpnia zacznę pracę w warsztacie samochodowym"
Lewandowski "więźniem" Bayernu. Polak zamknięty w złotej klatce

Czy Adam Buksa powinien zostać powołany do reprezentacji Polski na mecze eliminacji MŚ 2022?