eWinner II liga: Chojniczanka postraszyła w hicie kolejki

Brak awansu do Fortuna I ligi był rozczarowaniem dla chojniczan. Kilka tygodni po niepowodzeniu rozpoczęli efektownie nowy sezon. Podopieczni Tomasza Kafarskiego zwyciężyli 4:0 na terenie Wigier Suwałki.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Deser w 1. kolejce eWinner II ligi zapowiadał się bardzo dobrze. Wigry Suwałki i Chojniczanka w poprzednim sezonie zajęły miejsca tuż za lokatami premiowanymi awansem. Miały jeszcze możliwość dostania się do Fortuna I ligi poprzez baraże, ale odpadły w ich półfinałach. Wigry przegrały na własnym stadionie z KKS-em 1925 Kalisz, a Chojniczanka z późniejszym triumfatorem krótkiego cyklu Skrą Częstochowa.

Jednym z najaktywniejszych piłkarzy w pierwszej połowie był Tomasz Mikołajczak. Weteran wśród chojniczan strzelił na zakończenie pierwszego kwadransa z rzutu wolnego w bramkę Wigier, ale nie pokonał Hieronima Zocha. Zrobił to w 40. minucie po akcji Kamila Mazka. Przymierzył on do bramki głową na otwarcie jubileuszowego 10. sezonu w Chojniczance.

Do ostatniego kwadransa podstawowego czasu wynik pozostawał na styku. Wigry miały problem z atakowaniem, a kiedy w końcówce podjęły większe ryzyko, nie strzeliły gola, a straciły jeszcze trzy. W 75. minucie Maciej Kona trafił z rzutu karnego na 2:0, a jedenastka została podyktowana za faul Michała Ozgi na Kamilu Mazku.

Trzeci cios zadał suwalczanom Sam van Huffel, który latem przeniósł się ze Stomilu Olsztyn do Chojniczanki. Holender rozpoczął debiut w klubie z województwa pomorskiego w 72. minucie, a zmienił Tomasza Mikołajczaka. Nie potrzebował dużo czasu, żeby zdobyć gola na zakończenie kontrataku z udziałem Mateusza Klichowicza. Chojniczanka od 82. minuty była pewna zwycięstwa, a w doliczonym czasie wynik na 4:0 ustalił Artur Pląskowski.

Wigry Suwałki - Chojniczanka 0:4 (0:1)
0:1 - Tomasz Mikołajczak 40'
0:2 - Maciej Kona (k.) 75'
0:3 - Sam van Huffel 82'
0:4 - Artur Pląskowski 90'

Wigry: Hieronim Zoch - Michał Ozga, Łukasz Bogusławski (70' Bartłomiej Babiarz), Tomasz Lewandowski, Bartosz Prętnik (88' Mikołaj Randak), Denis Gojko, Patryk Mularczyk, Patryk Czułowski, Mateusz Sowiński (66' Kacper Zaborski), Elso Brito (66' Piotr Pierzchała), Joao Criciuma (66' Kamil Adamek)

Chojniczanka: Kamil Broda – Marcin Grolik, Damian Byrtek, Michał Grobelny, Kamil Mazek (86' Szymon Emche), Tomasz Mikołajczak (72' Sam van Huffel), Maciej Kona (86' Adrian Rakowski), Mateusz Cegiełka, Michał Mikołajczyk (79' Sebastian Olszewski), Mateusz Klichowicz, Szymon Skrzypczak

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?