Gwiazda Jagiellonii już po operacji. Czeka go ponad pół roku przerwy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ivan Runje
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ivan Runje
zdjęcie autora artykułu

To już pewne! Jagiellonia Białystok przez najbliższe miesiące będzie musiała sobie poradzić bez Ivana Runje. Chorwat przeszedł już operację, która związana była z kontuzją kolana.

Jagiellonia Białystok poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Ivan Runje przeszedł operację w miejscowej Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Miała ona na celu pomoc w wyleczeniu kontuzji kolana, z którą piłkarz zmagał się od dłuższego czasu.

Problemy zdrowotne Chorwata były znane już od kilku miesięcy. Z ich powodu opuścił on końcówkę zeszłego sezonu PKO Ekstraklasy, a także nie brał udziału w letnich przygotowaniach drużyny i pierwszych kolejkach obecnych rozgrywek. Leczenie zachowawcze nie przyniosło jednak oczekiwanych rezultatów.

- Przypadek Ivana oraz szczegóły techniczne dotyczące samego zabiegu były szeroko konsultowane z największymi autorytetami w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej. Na temat operacji o opinie poprosiliśmy profesora Alberto Gobbiego z Mediolanu oraz doktora Ramona Cugata z Barcelony. Długo liczyliśmy, że uda się tego uniknąć, ale ostatecznie operacja okazała się niezbędna do tego aby Ivan w pełni sprawny mógł kontynuować karierę zawodniczą - skomentował lekarz Jagi Krzysztof Koryszewski.

Operacja miała na celu rekonstrukcję chrząstki w stawie kolanowym u Runje. Zakończyła się sukcesem. Zawodnika czeka jednak jeszcze okres rekonwalescencji i rehabilitacji, który potrwa łącznie około 30 tygodni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to się nie mieści w głowie! Zobacz, co ten Polak potrafi

Źródło artykułu: