Kłopoty kadrowe Jagiellonii coraz mniejsze. "Bardzo ważna będzie przerwa"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok
zdjęcie autora artykułu

Od początku sezonu Jagiellonia Białystok musi walczyć nie tylko z przeciwnikiem na boisku, ale także z problemami zdrowotnymi swoich piłkarzy. Trener Ireneusz Mamrot przekazał jednak dość pozytywne informacje.

Jeszcze przez kilka miesięcy Jagiellonia Białystok będzie musiała sobie radzić bez Ivana Runje, który niedawno przeszedł zabieg kolana. W najbliższych tygodniach nie ma również szans, by na boisko wybiegli kontuzjowani od pewnego czasu Paweł Olszewski i Bartłomiej Wdowik. A jakby tych problemów było mało, to ostatnio do listy nieobecnych dołączali kolejni piłkarze.

Podczas ostatniej konferencji prasowej trener Ireneusz Mamrot nie krył, że niestabilna sytuacja kadrowa utrudnia mu pracę. Wyraził jednak nadzieję, że niebawem przynajmniej częściowo uda się pozbyć tego problemu. - Dla nas bardzo ważna będzie przerwa na reprezentację. Zawodnicy wracający po urazach będą mieli nieco większy okres na pracę, bo będzie to dłuższy czas bez meczu - podkreślił.

- Jest szansa, że jeszcze przed najbliższym meczem w normalny trening wejdzie Michał Pazdan. Ostatnio ćwiczył indywidualnie, ale czy zagra nie podjąłem jeszcze decyzji. Reszta jest bez zmian, choć coraz mocniej pracuje Bartosz Bida. W tym momencie elementy piłkarskie szlifuje już z zespołem, ale pewnych rzeczy "w kontakcie" nie może jeszcze robić. Myślę jednak, że w następnym tygodniu będzie można i to włączyć - dodał szkoleniowiec Jagi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: prezentacja jak z horroru! Tak klub pochwalił się nową gwiazdą

Nie sposób nie zauważyć, że w ostatnim czasie sytuacja kadrowa Jagiellonii zaczęła się nieco poprawiać. W pełnym treningu jest już Bogdan Tiru, który zresztą zdążył także trzykrotnie pojawić się na boisku w meczach PKO Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu z Cracovią (1:2) po raz pierwszy zagrali również pauzujący niedawno z powodów zdrowotnych Bartosz Kwiecień i Israel Puerto, którego uraz okazał się znacznie mniej poważny niż wcześniej przypuszczano.

Najbliższym przeciwnikiem białostoczan będzie Warta Poznań. Mecz zaplanowano na piątek 27 sierpnia o godz. 20:30.

Źródło artykułu: