Zawodnicy skoczyli sobie do gardeł. Wściekły Simeone interweniował (wideo)

Feyenoord pokonał Atletico Madryt (2:1) w meczu towarzyskim w Rotterdamie. Pod koniec pierwszej połowy na boisku doszło do bójki. Na murawę wbiegł nawet Diego Simeone.

Piotr Bobakowski
Bójka w meczu Feyenoord - Atletico Madryt Twitter / twitter.com/ESPNnl / Bójka w meczu Feyenoord - Atletico Madryt
Mecz towarzyski pomiędzy Feyenoordem Rotterdam i Atletico Madryt zakończył się wygraną gospodarzy (2:1). Bramki dla holenderskiego zespołu zdobyli Bryan Linsenn (18') i Naoufal Bannis (90'+3), gola honorowego dla drużyny Diego Simeone strzelił Angel Correa (83').

W końcowych minutach pierwszej połowy meczu zaiskrzyło pomiędzy zawodnikami obu ekip. Wszystko zaczęło się od Yannicka Carrasco, który w walce o piłkę zbyt ostro potraktował Tyrella Malacię. Chwilę potem na boisku doszło do bójki, w której ucierpiał Orkun Kokcu.

Carrasco rozciął Turkowi skórę na szyi. Polała się krew. Fakt ten zdenerwował Simeone, który wbiegł na murawę. Szkoleniowiec Atletico wymownym gestem nakazał Carrasco opuścić plac gry. Dopiero wtedy sędzia pokazał belgijskiemu pomocnikowi czerwoną kartkę.

"Płomień na patelni" - skomentowano na twitterowym profilu telewizji ESPN NL, gdzie zamieszczono nagranie z bijatyką podczas niedzielnego meczu w Rotterdamie.