El. LKE: gol Polaka na pożegnanie. Inni z awansem

Drużyny Karola Świderskiego, Kamila Grabary i Kamila Wilczka zapewniły sobie awans w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Odpadł HB Torshavn mimo gola Michała Przybylskiego, a duże rozczarowanie przeżyli New Saints z Adrianem Cieślewiczem.

Michał Przybylski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Michał Przybylski
Piłkarze HB Torshavn byli pogodzeni z odpadnięciem przed wyjściem na rewanż. Wyprawa farereskiego zespołu do Izraela okazała się nieporozumieniem, a porażka 2:7 z Maccabi Hajfa nie zostawiała złudzeń przed drugim meczem. Na pocieszenie dla siebie HB Torshavn wygrał tym razem 1:0 dzięki strzałowi Michała Przybylskiego. Polak trafił do bramki z bliska po dograniu z rzutu wolnego Johansena.

Nie ma już także w pucharach New Saints FC i grającego dla nich Adriana Cieślewicza. Odpadnięcie walijskiego zespołu było związane z dużym rozczarowaniem. Pierwsze spotkanie wygrał 4:2, a nawet powiększył przewagę do trzech goli w Czechach. Viktoria Pilzno nie pozwoliła sobie jednak na zwątpienie, zdobyła bramkę decydującą o dogrywce w doliczonym czasie, a cały dwumecz rozstrzygnęła w konkursie rzutów karnych. Cieślewicz grał przez 65 minut.

Do kolejnych meczów mogą przygotowywać się PAOK Saloniki i FC Kopenhaga. Grecka drużyna zrehabilitowała się za wpadkę sprzed tygodnia i odniosła zwycięstwo 2:0 z Bohemians FC. Karol Świderski był ponownie zmiennikiem. Od pierwszego gwizdka wystąpili Kamilowie Grabara oraz Wilczek, a FC Kopenhaga pokonała 4:2 Lokomotiw Płowdiw.

Poza europejskimi pucharami jest już FK Astana. Po utracie mistrzostwa Kazachstanu to kolejny cios dla utytułowanego w poprzedniej dekadzie klubu. Zanosiło się na inne rozstrzygnięcie, ponieważ po wyjazdowym remisie FK Astana prowadził po pierwszej połowie rewanżu 2:0. Po przerwie fiński Kuopion Palloseura przeprowadził huraganową ofensywę i strzelił cztery gole. W wygranym 4:3 spotkaniu najważniejszym zawodnikiem był strzelec hat-tricka Rangel. Obrona z Kazachstanu zachowywała się karygodnie.

Postrzelał między innymi Rosenborg Trondheim. Jego wyprawa do Słowenii była już raczej wycieczką po zwycięstwie 6:1 odniesionym w Norwegii. Piłkarze NK Domżale narobili sobie nadziei na częściowe odgryzienie się golem w pierwszej połowie rewanżu, ale ponownie wygrał Rosenborg. Tym razem 2:1 dzięki strzałom Noaha Holma i Stefano Vecchii.