Puchar Włoch. Drużyna Glika wydarła awans. Polak "był jak skała"

Drogę z piekła do nieba przebyli piłkarze Benevento Calcio w meczu Pucharu Włoch przeciwko SPAL (2:1 pd.). W ostatniej chwili wyeliminowali rywali z turnieju, a całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. Polak zebrał pozytywne oceny.

Mateusz Kozanecki
Kamil Glik Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Kamil Glik
Sobotni mecz Pucharu Włoch rozpoczął się dla Benevento Calcio udanie. W 32. minucie bramkę strzelił Riccardo Improta, a zespół Kamila Glika zmierzał po awans. W 95. minucie trafienie samobójcze zaliczył Gabriele Moncini i potrzebna była dogrywka.

Wydawało się, że dodatkowe pół godziny gry nie przyniesie rozstrzygnięcia. W trzeciej minucie doliczonego czasu czerwoną kartkę otrzymał Federico Di Francesco, a rzut karny wykorzystał Moncini, rehabilitując się za wcześniejszą wpadkę. Benevento awansowało tym samym do 1/16 finału.

Całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. "Pokazał swoje doświadczenie. Pod koniec pierwszej połowy zapobiegł utracie bramki, w dogrywce to powtórzył. Był jak skała" - komplementował Polaka portal tuttomercatoweb.com, przyznając mu notę 6,5 (w skali 1-10).

"W regulaminowym czasie gry nie podejmował większego ryzyka, ale zaliczył świetną akcję, gdy powstrzymał atak Secka. W dogrywce nieco zmęczony" - skomentowało z kolei anteprima24.it, które również oceniło go na 6,5.

"W rzeczywistości w pierwszej połowie nie miał zbyt wiele pracy. Później, podobnie jak reszta drużyny, przeżywał pewne kłopoty" - czytamy na sanniosport.it. Dziennikarze tego portalu dali Polakowi "szóstkę".

W kolejnej rundzie Benevento czeka trudne zadanie. W 1/16 finału zespół Kamila Glika zmierzy się z ACF Fiorentina. W lidze natomiast zagrają 22 sierpnia o godz. 20:30. Tego dnia podejmą US Alessandria Calcio.