Bundesliga: Bayer 04 Leverkusen był bezlitosny dla przeciwnika

Po zaledwie ośmiu minutach Bayer 04 Leverkusen miał dwubramkową przewagę w meczu z Borussią M'gladbach. Jego przeciwnik popełniał szkolne błędy, nie potrafił wykorzystać nawet rzutu karnego i konfrontacja zakończyła się wynikiem 4:0.

piłkarze Bayeru Leverkusen PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru Leverkusen
Oba zespoły nie tylko chcą kandydować do awansu do europejskich pucharów, ale także postarać się o powrót do Ligi Mistrzów. Na inaugurację sezonu zremisowały i w sobotę starały się o pierwszy komplet punktów. Bayer 04 Leverkusen ruszył do piorunującego ataku, na którego efekt nie trzeba było długo czekać.

Po ośmiu minutach było 2:0 dla Aptekarzy i po tak rewelacyjnym otwarciu meczu mieli wszystkie silne karty w swoich dłoniach. Pierwszy gol był samobójczy bramkarza Yanna Sommera, a drugiego dołożył Patrik Schick - jeden z bohaterów Euro 2020. Reprezentant Czech zamierza teraz przenieść skuteczność na spotkania w Bundeslidze. Do bramki Borussii przymierzył technicznie z linii pola karnego.

Ekipa z Leverkusen mogła zarządzać meczem i wynikiem. To posłani na deski przyjezdni musieli zainteresować się ofensywą i odrabianiem strat po falstarcie. Już w pierwszej połowie w jedenastce Borussii doszło do dwóch zmian. Wielką szansę na zdobycie gola kontaktowego miał Lars Stindl, ale swoim marnym strzałem z rzutu karnego nie pokonał Lukasa Hradeckiego.

Po trzecim golu Moussy Diabego było prawie pewne, że komplet punktów pozostanie w Leverkusen. Dorzucił on bramkę do asysty przy golu Patrika Schicka. Tym razem ostatnie podanie wykonał Mitchel Bakker. Dzieła zniszczenia przeciwnika dopełnił Nadiem Amiri uderzeniem na 4:0 w 87. minucie.

Bayer 04 Leverkusen - Borussia M'gladbach 4:0 (2:0)
1:0 - Yann Sommer (sam.) 3'
2:0 - Patrik Schick 8'
3:0 - Moussa Diaby 55'
4:0 - Nadiem Amiri 87'

W 43. minucie Lars Stindl (Borussia) nie wykorzystał rzutu karnego. Lukas Hradecky obronił.

Bayer: Lukas Hradecky – Jeremie Frimpong, Odilon Kossounou, Jonathan Tah, Mitchel Bakker - Charles Aranguiz (84' Julian Baumgartlinger), Exequiel Palacios (68' Robert Andrich) - Moussa Diaby, Kerem Demirbay (81' Florian Wirtz), Paulinho (68' Nadiem Amiri) – Patrik Schick (81' Joel Pohjanpalo)

Borussia: Yann Sommer - Stefan Lainer (45' Rami Bensebaini), Matthias Ginter (63' Luca Netz), Nico Elvedi, Joe Scally - Christoph Kramer, Florian Neuhaus – Jonas Hofmann, Lars Stindl, Marcus Thuram (20' Hannes Wolf) – Alassane Plea (63' Patrick Herrmann)

Żółte kartki: Demirbay, Bakker, Paulinho, Diaby (Bayer) oraz Kramer, Wolf (Borussia)

Sędzia: Deniz Aytekin