Fortuna I liga: szalona szarża GKS-u Katowice. Beniaminek odetchnął

GKS Katowice z pierwszym zwycięstwem po powrocie na zaplecze PKO Ekstraklasy. Przeszedł metamorfozę w przerwie i pokonał konkurenta z województwa śląskiego Zagłębie Sosnowiec.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Po pierwszej połowie zanosiło się na kolejne rozczarowanie w Katowicach. GKS stracił dwa gole i był w dużych tarapatach. Maciej Ambrosiewicz wykorzystał rzut karny, a Wojciech Szumilas pokonał Dawida Kudłę uderzeniem z dystansu. GKS zareagował dwiema zmianami i huraganową ofensywą w drugiej połowie. Poskutkowała ona spektakularnym pościgiem i rozstrzygnięciem meczu. Po golu Arkadiusza Woźniaka nie trzeba było długo czekać na trafienie Filipa Szymczaka. Na 3:2 trafił w 81. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Marcin Urynowicz.

Z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszył się także inny beniaminek Górnik Polkowice. W pewien sposób zrewanżował się on Arce Gdynia za wysoką porażkę poniesioną nieco ponad rok temu na tym samym stadionie w Fortuna Pucharze Polski. Wygraną 2:1 zapewnili mu Adrian Purzycki oraz Mateusz Piątkowski. Arka rozczarowała po dobrym występie w meczu z Widzewem Łódź. Poniosła ona kolejne straty w stosunku do najlepszych pierwszoligowców.

W ostatnim meczu niedzieli GKS Tychy zmierzył się z Sandecją Nowy Sącz. Drużyna z województwa śląskiego mocno rozczarowała na początku sezonu i gwałtownie potrzebowała punktów. Sandecja pod wodzą Dariusza Dudka potrafi być jednak nieprzyjemnym przeciwnikiem. Nowosądeczanie nacieszyli się prowadzeniem tylko przez trzy minuty w pierwszej połowie. GKS wyrównał, a po przerwie zapewnił sobie wygraną 2:1.

5. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:2)
0:1 - Maciej Ambrosiewicz (k.) 31'
0:2 - Wojciech Szumilas 45'
1:2 - Arkadiusz Woźniak 53'
2:2 - Filip Szymczak 62'
3:2 - Marcin Urynowicz 81'

Górnik Polkowice - Arka Gdynia 2:1 (1:0)
1:0 - Adrian Purzycki 40'
2:0 - Mateusz Piątkowski 57'
2:1 - Hubert Adamczyk (k.) 84'

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1) 0:1 - Dawid Błanik 30' 1:1 - Nemanja Nedić 33' 2:1 - Krzysztof Wołkowicz (k.) 72'