Premier Liga: to był szczególny mecz dla Krychowiaka. Lokomotiw lepszy od FK Krasnodar

Grzegorz Krychowiak miał coś do udowodnienia w starciu z byłym klubem. Jego FK Kransodar przegrał 1:2 na wyjeździe z Lokomotiwem Moskwa. Po stronie gospodarzy występ zanotował Maciej Rybus.

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W 7. minucie akcję rozpoczął Rifat Żamaletdinow, który dostrzegł wychodzącego na pozycję Fiodora Smołowa. Napastnik Lokomotiwu precyzyjnie uderzył z prawej strony, piłka odbiła się jeszcze od słupka i trafiła do siatki.

Drugiego gola wypracował ten sam duet. Tym razem Żamaletdinow wystawił piłkę Smołowowi, ten stanął oko w oko z Matwiejem Safonowem i ponownie wpisał się na listę strzelców.

W 71. minucie Jhon Cordoba zdobył bramkę kontaktową dla gości, Ostatecznie Lokomotiw zwyciężył 2:1. Stołeczny zespół zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Premier Ligi, z kolei FK Krasnodar znajduje się na dziewiątej pozycji. Po pięciu seriach gier Smołow ma w dorobku pięć trafień i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Grzegorz Krychowiak rozegrał 90 minut i był kapitanem "Byków". Doświadczony pomocnik nie zaznaczył swojej obecności na boisku w starciu z byłą drużyną. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił też Maciej Rybus. Obaj piłkarze spotkają się we wrześniu na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Lokomotiw Moskwa - FK Krasnodar 2:1 (2:0)
1:0 - Fiodor Smołow 7'
2:0 - Fiodor Smołow 33'
2:1 - Jhon Cordoba 71'

Czy Lokomotiw sięgnie po mistrzostwo Rosji?