eWinner II liga: Stal Rzeszów pozostaje nie do zatrzymania

Piąty mecz i piąte zwycięstwo lidera eWinner II ligi. Stal Rzeszów wygrała 2:1 z Wigrami Suwałki, choć jako pierwsza straciła gola. Niedziela na najniższym szczeblu centralnym należała do gospodarzy.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Mecz w Rzeszowie rozpoczął się najpóźniej spośród niedzielnych i ten deser zapowiadał się bardzo dobrze. Stal prowadzi w tabeli z kompletem punktów, ale również Wigry Suwałki posiadają w kadrze doświadczonych piłkarzy zainteresowanych grą o awans. Suwalczanie pokazali pazur i objęli prowadzenie dzięki strzałowi Kamila Adamka. To nie podłamało lidera, który sprawnie odrobił stratę i zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 w końcówce podstawowego czasu.

We Wrocławiu doszło do zderzenia najsilniejszych drużyn rezerw w Polsce. Pierwszy na szczeblu centralnym pojawił się Lech II Poznań, ale w poprzednim sezonie został wyprzedzony w tabeli przez Śląsk II. Również w niedzielę lepsza była drużyna z województwa dolnośląskiego. Po przerwie doprowadziła do wyniku 2:0. Hubert Konstanty wykorzystał płaskie dośrodkowanie, a Bartosz Marchewka podsumował strzałem do bramki kontratak.

Znicz Pruszków zremisował 1:1 w meczu z regionalnym przeciwnikiem Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Początkowo lepsze sytuacje podbramkowe kreował beniaminek, ale bardziej doświadczony drugoligowiec potrafił to przetrwać i odpowiedzieć golem Bartłomieja Kręcichwosta. Pogoń było stać jedynie na doprowadzenie do remisu, choć to ona miała lepszą szansę na rozstrzygnięcie meczu. Kluby pozostają w strefie spadkowej.

Radunia Stężyca wyniosła lekcję z poprzedniego, wysoko przegranego meczu z Chojniczanką. Tym razem podopieczni Sebastiana Letniowskiego byli konsekwentni w działaniach obronnych i pokonali 1:0 KKS 1925 Kalisz. Do małej niespodzianki doprowadził Wojciech Łuczak, który strzelił decydującego gola w kwadransie po przerwie.

Konfrontacja w Siedlcach rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia. Będący w wysokiej formie strzeleckiej Michał Fidziukiewicz ponownie przymierzył do bramki i zapewnił Motorowi Lublin prowadzenie 1:0. Nie minął jednak kwadrans spotkania i Pogoń odpowiedziała uderzeniem na 1:1 Cezarego Demianiuka. W drugiej połowie padło dwa razy więcej goli, a skuteczniejsza okazała się drużyna z województwa mazowieckiego, która wygrała 4:2.

5. kolejka eWinner II ligi:

Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 2:1 (1:1)
0:1 - Kamil Adamek 33'
1:1 - Andreja Prokić 39'
2:1 - Mariusz Sławek 82'

Śląsk II Wrocław - Lech II Poznań 2:0 (0:0)
1:0 - Hubert Konstanty 50'
2:0 - Bartosz Marchewka 84'

Znicz Pruszków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:0)
1:0 - Bartłomiej Kręcichwost 51'
1:1 - Wojciech Kalinowski 65'

Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Łuczak 58'

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 4:2 (1:1) 0:1 - Michał Fidziukiewicz 3' 1:1 - Cezary Demianiuk 13' 2:1 - Maciej Wichtowski 53' 3:1 - Cezary Demianiuk 56' 4:1 - Bartosz Rymek 59' 4:2 - Maciej Firlej 85'