Chwalony nie tylko za gola! To niemieckie media doceniły u Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium w dramatycznych okolicznościach wygrał z 1. FC Koeln (3:2). Chociaż tym razem Robert Lewandowski nie był największą gwiazdą Bawarczyków, to nie przeszkodziło zebrać mu dobre oceny. Był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Artur Babicz
Robert Lewandowski Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Przed meczem wydawało się, że to będzie łatwe starcie dla Bayern Monachium. Drużyna 1.FC Koeln postawiła jednak bardzo twarde warunku. Ostatecznie to Bawarczycy wygrali 3:2 i zdobyli komplet punktów (więcej na ten temat TUTAJ).

Bohaterami gospodarzy został duet - Serge Gnabry i Jamal Musiala (więcej na ten temat TUTAJ). Jednakże niemieckie media wyróżniły również Roberta Lewandowskiego, który otworzył wynik meczu dla Bayernu.

W ocenie polskiego napastnika wszyscy byli zgodni i przyznali mu notę "2" (w skali od "1" do "6", gdzie "1" oznacza klasę światową). Na taką ocenę Lewandowskiego zdecydował się "Bild", "Abend Zeitung" oraz portale Ran.de i Spox.com.

"Bardzo dużo pracował w pierwszej połowie - cofał się, żądał piłek, ale miał też sporo pecha. Po przerwie już wszystko wróciło do normy, ponieważ strzelił bramkę i zainicjował akcję na 2:0" - tak występ Lewandowskiego opisał portal Spox.com.

"Od samego początku grał z wielką werwą i niestrudzenie podejmował kolejne pojedynki. Dopiero po przerwie na poważnie zagroził bramce rywali i od razu strzelił gola. Potem jeszcze stwarzał okazje swoim kolegom. Sam również mógł zdobyć kolejną bramkę" - tak grę Polaka przeciwko 1.FC Koeln scharakteryzował portal Ran.de.

Warto również zwrócić uwagę na ocenę cenionych portalów statystycznych - WhoScored.com oraz SofaScore.com. Zdaniem pierwszej wymienionej witryny, Robert Lewandowski był najlepszym zawodnikiem całego meczu i oceniono go na 8,8. Natomiast SofaScore.com widział w Polaku drugiego najlepszego zawodnika Bayernu z notą 7,7.