Bundesliga. Lider pozostaje w Wolfsburgu, pierwsza wygrana Unionu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: piłkarze VfL Wolfsburg cieszą się z gola

Niedziela w Bundeslidze należała do gospodarzy. Swoje mecze wygrały zarówno Union Berlin, jak i VfL Wolsburg, który po trzech kolejkach jest samodzielnym liderem tabeli z kompletem punktów.

Drużyna VfL Wolfsburg się nie zatrzymuje. Popularne Wilki wygrały na własnym stadionie z RB Lipsk, a gola na wagę zwycięstwa strzelił na początku drugiej połowy Jerome Roussillon. To trzecie zwycięstwo Wolfsburga w tym sezonie. Gospodarze pozostają na fotelu lidera i jako jedyny zespół w Bundeslidze mają po trzech kolejkach komplet dziewięciu punktów.

Wcześniej rozegrany został mecz w Berlinie, gdzie 1.FC Union Berlin rywalizował z Borussią M'gladbach. Również w tym przypadku lepsi okazali się gospodarze, którzy już do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek. Gości stać było jedynie na trafienie honorowe w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

1.FC Union Berlin - Borussia M'gladbach 2:1 (2:0) 1:0 Niko Giesselmann 22' 2:0 Taiwo Awoniyi 41' 2:1 Jonas Hofmann 90+1'

18

CZYTAJ TAKŻE: Premier League: Tottenham Hotspur nie zwalnia tempa, Leeds United wciąż bez wygranej Josip Juranović zadebiutował w prestiżowym meczu. Derby dla Rangers FC