Ostatni dzień okienka. Pożegnania w Jagiellonii Białystok

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Ognjen Mudrinski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Ognjen Mudrinski
zdjęcie autora artykułu

Jagiellonia Białystok rozstała się z dwójką piłkarzy w ostatnim dniu okienka transferowego. Zespół z Podlasia opuścili Dawid Szymonowicz i Ognjen Mudrinski.

Ostatni dzień okienka transferowego w większości europejskich lig przyniósł kilka ciekawych zmian w PKO Ekstraklasie. Skorzystała na nim również Jagiellonia Białystok, która pozbyła się dwójki graczy z listy transferowej.

W godzinach popołudniowych klub z Podlasia poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej o definitywnym odejściu Dawida Szymonowicza. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Wieczorem Jagiellonia ogłosiła, że nowy klub znalazł Ognjen Mudrinski. Został on wypożyczony do Mariboru do końca sezonu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rośnie nowa gwiazda futbolu. Przepiękny gol!

Szymonowicz był piłkarzem Jagiellonii od początku 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał dla pierwszej drużyny tylko 26 meczów, większość czasu spędził na wypożyczeniach. W poprzednim sezonie na tej zasadzie grał w Cracovii.

Mudrinski jest graczem białostockiego klubu od sezonu 2019/20, ale faktycznie grał w niej tylko przez pół roku. Efekt to 12 występów i jedno trafienie. Resztę okresu spędził w HNK Gorica i rezerwach. W ostatnim czasie klub bezskutecznie próbował go się pozbyć.

Źródło artykułu: