El. MŚ 2022: Milinković-Savić antybohaterem Serbii. Okazałe zwycięstwo Danii

Reprezentacja Serbii tylko zremisowała 1:1 z Irlandią - to był słodko-gorzki wieczór dla Sergeja Milinkovicia-Savicia. Dania doskonale poradziła sobie z Izraelem, spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy (5:0).

Rafał Szymański
James McClean (z lewej) i Sergej Milinkovic-Savic Getty Images / Niall Carson/PA Images / Na zdjęciu: James McClean (z lewej) i Sergej Milinkovic-Savic
Serbowie chcieli dotrzymać kroku Portugalczykom, którzy wygrali z Azerbejrżanem (3:0). Ekipa Dragana Stojkovicia wypracowała gola w 20. minucie. Dusan Tadić celnie dośrodkował z rzutu rożnego i Sergej Milinković-Savić uderzył głową. Irlandzki bramkarz miał piłkę na rękach, lecz jego interwencja była nieskuteczna.

Wydawało się, że goście mają wszystko pod kontrolą. W końcówce Sergej Milinković-Savić niefortunnie interweniował pod własną bramką, piłka odbiła się od Nikoli Milenkovicia i zatrzepotała w siatce. Po wtorkowym remisie serbska kadra utrzymała się na pozycji wicelidera grupy A eliminacji MŚ 2022.

Wyrównana była rywalizacja Austrii ze Szkocją. Jedyna bramka padła po 30 minutach. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Lyndon Dykes. Napastnik wpisał się na listę strzelców, choć bramkarz Daniel Bachmann wyczuł jego intencje.

Na prowadzeniu w grupie F utrzymała się reprezentacja Danii, która zdeklasowała Izrael. Ozdobą tego meczu było trafienie Andreasa Skova Olsena, skrzydłowy pięknym strzałem sfinalizował akcję Skandynawów. Bramki dla miejscowych zdobyli też Yussuf Poulsen, Simon Kjaer, Thomas Delaney i Andreas Cornelius.

Mario Pasalić poprowadził Chorwację do zwycięstwa nad Słowenią. Piłkarz Atalanty zapisał na swoim koncie bramkę i asystę przy golu Marko Livaji. W doliczonym czasie wynik ustalił nowy nabytek West Ham United, Nikola Vlasić. Podopieczni Zlatko Dalicia zrównali się punktami z Rosją, która była lepsza w starciu z Maltą.

Irlandia - Serbia 1:1 (0:1)
0:1 - Sergej Milinković-Savić 20'
1:1 - Nikola Milenković (s.) 87'

Austria - Szkocja 0:1 (0:1)
0:1 - Lyndon Dykes (k.) 30'

Dania - Izrael 5:0 (3:0)
1:0 - Yussuf Poulsen 28'
2:0 - Simon Kjaer 31'