Ligue 1: dubler Arkadiusza Milika szalał na boisku

Olympique Marsylia zalicza mocne wejście w sezon Ligue 1. Po zwycięstwie 2:0 z AS Monaco jest na trzecim miejscu w tabeli i ma w zanadrzu spotkanie zaległe.

Bamba Dieng PAP/EPA / Sebastian Nogier / Na zdjęciu: Bamba Dieng
Cztery punkty wywalczone w pięciu kolejkach nie zaspokajają apetytu zespołu z księstwa. Przygnębienie w Monako jest tym większe, że podopieczni Niko Kovaca nie przebili się poprzez eliminacje do Ligi Mistrzów i w przyszłym tygodniu rozegrają pierwsze spotkanie w grupie Ligi Europy. Po przerwie reprezentacyjnej zamierzali nabrać rozpędu, ale nic z tego. Tym razem zostali pokonani 0:2 przez Olympique Marsylia.

Najważniejszym zawodnikiem spotkania był Bamba Dieng. Napastnik Olympique szalał na połowie AS Monaco, miał tam dużo miejsca i raz po raz dochodził do sytuacji podbramkowych. Tylko w pierwszej połowie miał cztery stuprocentowe szanse na gola, dwa razy trafił w słupek zanim w 37. minucie zdobył prowadzenie dla gości. Drugiego gola dołożył w 60. minucie, a gospodarze nie potrafili niczym odpowiedzieć także po zejściu Dienga z boiska.

Pierwszym bramkarzem AS Monaco jest w tym sezonie Alexander Nuebel, dlatego Radosław Majecki spędza czas na ławce rezerwowych. Olympique czeka na powrót po kontuzji Arkadiusza Milika, który ostatnio opuścił również trzy mecze reprezentacji Polski.

AS Monaco - Olympique Marsylia 0:2 (0:1)
0:1 - Bamba Dieng 37'
0:2 - Bamba Dieng 60'

Monaco: Alexander Nuebel - Axel Disasi, Chrislain Matsima (46' Ruben Aguilar), Benoit Badiashile, Caio Henrique - Youssouf Fofana, Aurelien Tchouameni - Gelson Martins (61' Jean Lucas), Kevin Volland (61' Myron Boadu), Sofiane Diop (74' Krepin Diatta) - Wissam Ben Yedder (74' Wilson Isidor)

Olympique: Pau Lopez - William Saliba, Leonardo Balerdi, Luan Peres - Cengiz Under (78' Konrad de La Fuente), Valentin Rongier, Boubacar Kamara, Matteo Guendouzi, Pol Lirola (79' Pape Gueye) - Amine Harit (72' Gerson) - Bamba Dieng (67' Luis Henrique)

Żółte kartki: Diop, Tchouameni, Aguilar, Fofana (Monaco) oraz Kamara (Olympique)

20 Girondins Bordeaux 38 6 13 19 52:91 31

Czytaj także: Mikel Arteta - tytan pracy ceniony przez największych w swoim fachu Czytaj także: David Beckham zakłada piłkarską agencję menedżerską ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bramkarz popełnił błąd. Padł super gol

Czy AS Monaco wygra mecz w Lidze Europy ze Sturmem Graz?