Liga Europy: powrót Łukasza Fabiańskiego. Padły absurdalne gole

West Ham United strzelił jednego z goli w wygranym 2:0 meczu z Dinamem Zagrzeb po katastrofalnym błędzie rywali. Absurdalną bramkę samobójczą zdobył Thomas Strakosha z Lazio i zdecydowała ona o porażce 0:1 z Galatasarayem Stambuł.

Łukasz Fabiański (z lewej) i Arijan Ademi Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański (z lewej) i Arijan Ademi
West Ham United rozegrał mecz w europejskim pucharze po raz pierwszy od 2006 roku. Klub z Londynu zmierzył się z Dinamem Zagrzeb, któremu nie udało się dostać do Ligi Mistrzów wskutek przegranego dwumeczu z Sheriffem Tyraspol. W jego jedenastce znalazł się Łukasz Fabiański. Bramka West Hamu na 1:0 została zdobyta w absurdalnych okolicznościach - Michail Antonio wykorzystał błąd Dinama w wyprowadzeniu piłki. Po przerwie przedstawiciel Premier League podwyższył wynik na 2:0.

W Moskwie doszło do konfrontacji klubów Polaków, ale bez udziału Polaków. W kadrze Lokomotiwu nie było Macieja Rybusa, a Arkadiusz Milik nie występuje aktualnie w Olympique Marsylia z powodu kontuzji. Mecz posypał się Lokomotiwowi na zakończenie kwadransa po przerwie. Stracił gola na 0:1 z rzutu karnego, a na dodatek musiał grać w dziesięciu przeciwko jedenastu piłkarzom Jorge Sampaoliego. Nie przeszkodziło to wyrównać na 1:1 w przedostatniej minucie podstawowego czasu.

Trwa budowanie tożsamości Lazio pod kierunkiem Maurizio Sarriego. Włoch wystawił silną jedenastkę w meczu z Galatasarayem Stambuł. Grali od początku między innymi Luis Alberto, Felipe Anderson i Ciro Immobile. Biancocelesti rozpoczęli mecz energicznie, ale szybko stracili zapał do ataku. Galata miała lepszą szansę na gola w pierwszej połowie - Olimpiu Morutan trafił w poprzeczkę. W 67. minucie Thomas Strakosha zachował się po prostu beznadziejnie i sam wrzucił sobie piłkę do bramki. Albańczyk ośmieszył się swoją interwencją i podarował rywalom wygraną 1:0.

Josip Juranović, który rozpoczął sezon w Legii Warszawa, strzelił gola dla Celticu w meczu z Realem Betis. Chorwat zapracował już na zaufanie w Szkocji, ponieważ dostał pozwolenie na wykonanie rzutu karnego i nie popełnił błędu. Celtic objął prowadzenie 2:0, po czym stracił cztery gole z rzędu i przegrał 3:4.

1. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa E:

Galatasaray Stambuł - Lazio 1:0 (0:0)
1:0 - Thomas Strakosha (sam.) 67'

Lokomotiw Moskwa - Olympique Marsylia 1:1 (0:0) 0:1 - Cengiz Under (k.) 60' 1:1 - Gyrano Kerk 89'

Grupa F:

Crvena Zvezda Belgrad - SC Braga 2:1 (0:0)
1:0 - Milan Rodić 74'
1:1 - Galeno 76'
2:1 - Aleksandar Katai (k.) 85'

FC Midtjylland - Ludogorec Razgrad 1:1 (1:1) 1:0 - Gustav Isaksen 3' 1:1 - Kirył Despodow 32'

4:3 - Anthony Ralston 87'

Bayer 04 Leverkusen - Ferencvarosi TC 2:1 (1:1) 0:1 - Ryan Mmaee 9' 1:1 - Exequiel Palacios 37' 2:1 - Florian Wirtz 69'