Premier League: Newcastle United i Leeds United wciąż bez wygranej w tym sezonie, cały mecz Mateusza Klicha

Zespoły Newcastle United i Leeds United (Mateusz Klich) w dalszym ciągu pozostają bez zwycięstwa w Premier League 2021/2022. W spotkaniu 5. kolejki Sroki zremisowały u siebie z Pawiami 1:1.

Tomasz Rosiński
Isaac Hayden (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej) Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Isaac Hayden (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej)
Zarówno Newcastle (1 pkt), jak i Leeds (2 pkt) nie zachwycają na początku sezonu angielskiej ekstraklasy i każda z ekip liczyła, że w piątkowy wieczór uda się jej odnieść pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Podopieczni Marcelo Bielsy od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry. Przyjezdni szybciej operowali piłką i co chwila gościli pod polem karnym gospodarzy.

Pawie swoją przewagę udokumentowały bramką w 13. minucie. Wówczas Patrick Bamford zagrał piłkę do Raphinhi, który dośrodkowywał z prawego skrzydła i ... trafił do siatki.

Z czasem przebudzili się gospodarze, a sygnał do ataku swemu zespołowi dali Allan Saint-Maximin oraz Miguel Almiron, który oddał groźny, ale niecelny strzał na bramkę strzeżoną przez Illana Mesliera.

W 24. minucie Meslier popisał się znakomitą interwencją nogami po uderzeniu z kilku metrów w wykonaniu Joelintona.

Później w słupek z dystansu huknął Matt Ritchie, zaś miejscowa drużyna w końcu dopięła swego tuż przed przerwą. Wtedy to Saint-Maximin zszedł na prawą nogę i płaskim, mocnym strzałem doprowadził do remisu. Asystę w tej akcji zaliczył Joeliton.

Po zmianie stron na boisku nie działo się już tak dużo, jak w pierwszej połowie batalii. Więcej z gry mieli zawodnicy prowadzeni przez Steve'a Bruce'a, lecz nie byli w stanie zaskoczyć dobrze dysponowanego Illana Mesliera.

Widoczny był Mateusz Klich, który oddawał celne strzały. Jednakże uderzenia reprezentanta Polski były zbyt lekkie i piłkę za każdym razem łapał Karl Darlow.

Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i drużyny Newcastle United oraz Leeds United podzieliły się punktami.