PKO Ekstraklasa: Radomiak Radom wciąż bez porażki u siebie, Śląsk Wrocław zachował status quo

Po niezłym spotkaniu Radomiak Radom zremisował przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:1 w ramach 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Ozdobą meczu było trafienie Leandro.

Tomasz Rosiński
Leandro (z lewej) i Victor Garcia (z prawej) PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Na zdjęciu: Leandro (z lewej) i Victor Garcia (z prawej)
Śląsk w obecnym sezonie mistrzostw Polski jest niepokonany i w sobotę w Radomiu chciał zachować status quo. Natomiast Radomiak liczył na sprawienie niespodzianki w starciu z wyżej notowanym rywalem.

Odważniej rywalizację rozpoczęli gospodarze. Aktywny był Karol Angielski, ale to Luis Machado w 8. minucie był bliski strzelenia gola. Jednakże piłka po uderzeniu Portugalczyka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry.

Z czasem starali się odpowiedzieć przyjezdni, którzy w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Mateusz Praszelik zagrał świetne prostopadłe podanie, a futbolówkę opanował Erik Exposito, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Taki obrót spraw podrażnił podopiecznych Dariusza Banasika, zaś w szczególności Leandro, który kapitalnie przymierzył w "okienko" bramki strzeżonej przez Michała Szromnika i doprowadził do remisu. Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron więcej z gry miał Radomiak Radom, ale groźniejsze sytuacje do strzelenia gola stwarzali goście.

Jednakże za każdym razem miejscowy zespół przed stratą gola chronił Filip Majchrowicz, który świetnie obronił uderzenia w wykonaniu Krzysztofa Mączyńskiego, Bartłomieja Pawłowskiego oraz Caye Quintanę.

W końcowym rozrachunku wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i obydwie ekipy podzieliły się punktami. To tym remisie klub z Wrocławia przesunął się na pozycję wicelidera PKO Ekstraklasy.