ME w amp w futbolu: wielkich emocji nie brakowało! Polacy naciskali do końca

To koniec marzeń reprezentacji Polski w amp futbolu o mistrzostwie Europy. Biało-Czerwoni przegrali półfinał z Hiszpanią 1:2, ale nie kończą jeszcze udziału w turnieju, bowiem powalczą o brązowy medal.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Polski w amp futbolu PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski w amp futbolu
W pierwszej połowie spotkania rozgrywanego na stadionie Cracovii zespół Marka Dragosza miał optyczną przewagę, mimo to dał się zaskoczyć i w 23. minucie stracił gola po strzale Frana Castilli.

Na szczęście Polacy odpowiedzieli bardzo szybko i już po chwili świetnym uderzeniem z rzutu wolnego przy dalszym słupku odpowiedział Bartosz Łastowski.

Po przerwie obraz gry nieco się zmienił, Hiszpanie wyglądali w polu lepiej niż w pierwszej części i udało im się to wykorzystać. Podobnie jak nasi reprezentanci, zamienili na bramkę rzut wolny i w 36. minucie do siatki trafił Adrian Castro.

W końcówce Biało-Czerwoni jeszcze naciskali, lecz drugi raz do wyrównania nie doprowadzili.

W fazie grupowej Polska wygrała z Ukrainą (3:0), wygrała z Izraelem (8:0), następnie zremisowała z Hiszpanią (1:1). W ćwierćfinale dołożyła jeszcze triumf nad Francją (2:0), teraz niestety doznała pierwszej porażki i w niedzielę o godz. 17.30 powalczy o 3. miejsce w mistrzostwach Europy. Jej przeciwnikiem będzie przegrany z drugiego półfinału, w którym Turcja zmierzy się z Rosją.

Polska - Hiszpania 1:2 (1:1)
0:1 - Fran Castilla 23'
1:1 - Bartosz Łastowski 25'
1:2 - Adrian Castro 36'

Ranking FIFA: jest awans Polski!