Złoty But: zobacz miejsce Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski tradycyjnie nie zaliczył pustego przebiegu i powiększył swój dorobek strzelecki w Bundeslidze. Jednak w klasyfikacji Złotego Buta nie jest już samotnym liderem.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski PAP/EPA / EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Erling Haaland potwierdził, że w tym sezonie będzie bardzo groźnym rywalem Lewandowskiego w walce o koronę króla strzelców Bundesligi, a także do końcowego triumfu w Złotym Bucie.

Norweg lubi dublety i to był już jego trzeci w tym sezonie w niemieckiej ekstraklasie. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Unionu Berlin (4:2) i ma już siedem bramek. Dokładnie tyle samo, co Robert Lewandowski.

Polak "tylko" raz pokonał bramkarza Bochum, a Bayern wygrał aż 7:0. Lewandowski może pochwalić się za to, że średnio co 57 minut strzela gola w Bundeslidze, a Haaland robi to co 64 minuty.

Blisko tej dwójki jest Karim Benzema. Francuz doskonale wszedł w nowy sezon i po pięciu meczach ma sześć goli i aż pięć asyst. W weekend Real Madryt pokonał Valencię 2:1, a bohaterem był właśnie Benzema (gol i asysta).

Kolejny mecz Bayern Monachium rozegra w piątek. Na wyjeździe zmierzy się z SpVgg Greuther Fuerth. Początek spotkania o godz. 20:30. Transmisja w Viaplay.

Czołówka klasyfikacji Złotego Buta:

Lp. Piłkarz Klub Gole Punkty
1. Robert Lewandowski Bayern Monachium 7 (+1) 14
-. Erling Haaland Borussia Dortmund 7 (+2) 14
3. Karim Benzema Real Madryt 6 (+1) 12

Ranking powstaje w oparciu o liczbę goli strzelonych przez piłkarzy w lidze. Bramki są mnożone przez współczynnik trudności rozgrywek. Najwyższy - dwa - ma pięć czołowych lig. Obecnie: hiszpańska, angielska, niemiecka, francuska i włoska (współczynnik zależy od wyników klubów z każdej ligi w europejskich pucharach w ciągu ostatnich pięciu sezonów).