Mała tiki-taka. Tak padł zwycięski gol dla Polski (wideo)

Choć reprezentacja Polski kobiet pokonała Armenię tylko 1:0 w eliminacjach do mistrzostw świata, akcja bramkowa Biało-Czerwonych mogła się podobać.

Krzysztof Sędzicki
Mecz Armenia - Polska Twitter / TVP Sport / Mecz Armenia - Polska
Był to drugi mecz ekipy trener Niny Patalon w eliminacjach do mistrzostw świata, które w 2023 roku odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. W pierwszej kolejce Polki zremisowały w Gdańsku z Belgią 1:1 (więcej TUTAJ).

W meczu z Armenią Biało-Czerwone były zdecydowanymi faworytkami, ale ostatecznie zdobyły tylko jedną bramkę i pokonały rywalki 1:0. Jednak akcja z 27. minuty mogła się podobać. Polskie piłkarki przyspieszyły i zgubiły defensywę gospodyń.

Akcję zaczęła Małgorzata Mesjasz, jeszcze na połowie reprezentacji Polski. Później na jeden kontakt zagrały Kinga Kozak oraz Dominika Grabowska. Ta druga uruchomiła podaniem na dobiegnięcie Weronikę Zawistowską, która uciekła przeciwniczkom i pokonała Lenę Andriasyan.

Reprezentacja Polski po dwóch meczach w grupie F ma cztery punkty. Kolejne spotkania w ramach eliminacji do mundialu rozegrają w październiku. W Łodzi Polki podejmą faworyzowaną Norwegię, a w Tychach zagrają z Albanią.

Awans na mistrzostwa świata uzyska zwycięzca grupy. Ekipa z drugiej pozycji zyska prawo gry w barażach.