Dantejskie sceny. Wielka bijatyka na ulicach

Do wielkiej awantury doszło po meczu Fiorentiny z Interem w Serie A. Na ulicach miasta starli się chuligani obu klubów. Musiała interweniować policja. Są zatrzymania.

Karol Wasiek
Awantura we Włoszech Twitter / Awantura we Włoszech
"Fani Fiorentiny i Interu starli się we wtorek wieczorem przed Stadio Artemio Franchi po meczu Violi z Nerazzurrim" - donosi serwis football-italia.net.

Awantura wybuchła na Piazza Alberti, zaledwie pięć minut od stadionu, gdzie ACF Fiorentina gościła Inter Mediolan (1:3).

"Dwie grupy fanów biły się na środku ulicy, podczas gdy inni kibice wracali do domu" - podkreśla portal.

Musiała interweniować policja. Włoscy dziennikarze donoszą, że 18 fanów Interu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy. 13 z nich było wcześniej notowanych.

Chuliganom grozi 10-letni zakaz stadionowy. Policja zidentyfikowała również 12 kolejnych osób mieszkających w okolicy Florencji i trwa dochodzenie w celu ustalenia, czy więcej osób jest odpowiedzialnych za zaburzenia zeszłej nocy.

Stadiony Serie A zostały ponownie otwarte w połowie pojemności po pandemii COVID, we wtorek na stadionie Artemio Franchi przybyło około 16 000 fanów.

Inter pokonał Fiorentinę 3:1. Gospodarze prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie mistrzowie Włoch strzelili trzy gole. Autorami byli: Matteo Darmian, Edin Dzeko i Ivan Perisić.