Lewandowski ruszył w pościg za rywalami

Robert Lewandowski doskonale odpowiedział Sebastienowi Hallerowi. Polak dwa razy pokonał golkipera Dynama Kijów (5:0) i ma już niewielką stratę do rywala z Ajaksu Amsterdam.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / Lukas Barth-Tuttas / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Napastnik Bayernu Monachium zrobił swoje w 2. kolejce fazy grupowej. Już w 12. minucie rywalizacji z Dynamem Kijów Robert Lewandowski zamienił rzut karny na bramkę.

Kapitan Biało-Czerwonych poszedł za ciosem, na jego kolejne trafienie trzeba było czekać do 27. minuty. Thomas Mueller wypuścił podaniem 33-latka, który z łatwością sfinalizował akcję Bawarczyków. Drużyna Juliana Nagelsmanna wywiązała się z roli faworyta i zwyciężyła 5:0.

Dla Lewandowskiego był to już drugi dublet w trwającej edycji Ligi Mistrzów, ma już łącznie cztery gole. Przed dwoma tygodniami rewelacyjnie zaprezentował się na Camp Nou w starciu z Barceloną (3:0).

W klasyfikacji strzelców kadrowicz znajduje się na pozycji wicelidera razem z Christopherem Nkunku. Na pierwszym miejscu pozostaje Sebastien Haller z Ajaksu Amsterdam. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył aż pięć bramek w dwóch pierwszych meczach - to nowy rekord rozgrywek.