Kazimierz Górski to bez wątpienia legenda polskiej piłki nożnej. Szkoleniowiec wraz z naszą kadrą zdobył złoto olimpijskie w Monachium w 1972 roku. Jego drużyna dwa lata później wywalczyła trzecie miejsce na mundialu.
W tym roku przypadało stulecie urodzin Górskiego. Z tej okazji postanowiono uczcić pamięć znakomitego trenera. Już w niedzielę (10 października) oficjalnie stanie się patronem PGE Narodowego w Warszawie.
- W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny, Polską Grupą Energetyczną, postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej - przyznał Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego.
ZOBACZ WIDEO: Polski Związek Piłki Nożnej z nowymi pomysłami? "Przedstawimy je panu premierowi"
Taka decyzja zapadła w 2012 roku. Mimo to od dziewięciu lat nie udało się zrealizować uchwały. Na początku marca wspominał o tym Jan Tomaszewski. - Jest to skandal, że uchwała cały czas nie jest zrealizowana - przyznał były golkiper w "Radiu Dla Ciebie".
- Dla każdego reklamodawcy nazwa "pan Kazimierz Górski" jest wartością dodaną. mam nadzieję, że teraz w dniu rocznicy pana Kazimierza, panowie Morawiecki, Kaczyński i minister Gliński zrealizują tę uchwałę sejmową - dodał.
10 października 2021 roku będzie więc dniem przełomowym dla polskiej piłki nożnej i samego obiektu. Przez to, dzień po meczu reprezentacji Polski z San Marino na Stadionie Narodowym w Warszawie, zorganizowane będzie wydarzenie pod nazwą "Święto Piłki Nożnej".
Uczestników czekają też inne niespodzianki w tym m.in. spotkanie pokazowe pomiędzy kadrą Jerzego Engela, a polskimi parlamentarzystami. "Zmagania będzie można obserwować z trybun stadionu" - czytamy na portalu swietopilkinoznej.pl.
"Święto Piłki Nożnej" rozpocznie się o godz. 12:00.
Zobacz też:
Ronald Koeman miał zostać zwolniony z Barcelony. Dlaczego Laporta zmienił decyzję?
Reprezentant Polski zdradził swój sekret. W ten sposób wszedł na wyższy poziom