Czekał na to 15 lat. Tak Grosicki zdobył swoją pierwszą bramkę od powrotu do Pogoni [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil Pogoni Szczecin / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Twitter / oficjalny profil Pogoni Szczecin / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Pogoń Szczecin nie chce stracić meczowego rytmu. Dlatego podczas przerwy reprezentacyjnej piłkarze tego klubu rozegrali mecz kontrolny z Gryfem Kamień Pomorski, a swoją pierwszą bramkę od przybycia do klubu zdobył Kamil Grosicki.

Powrót Kamila Grosickiego do Pogoni Szczecin był jednym z największych wydarzeń na rynku transferowym w PKO Ekstraklasie.

Po 15 latach przerwy wychowanek klubu wrócił na stare śmieci i ma prowadzić "Portowców" do wielkich wyników. "Grosik" na razie dochodzi do swojej optymalnej formy po tym, jak długo pozostawał bez klubu i bez gry.

W barwach Pogoni zdążył już wystąpić w pięciu meczach PKO Ekstraklasy oraz jednym spotkaniu w Fortuna Pucharze Polski. Bilans 33-latka to dwie asysty.

Od czwartku ma też już swoje pierwsze trafienie. Podopieczni Kosta Runjaicia rozbili w meczu kontrolnym Gryf Kamień Pomorski 11:0, a "Grosik" trafił dwukrotnie do siatki rywali, którzy na co dzień występują na szóstym szczeblu rozgrywek w naszym kraju.

Spotkanie rozegrano z okazji 75. rocznicy powstania Gryfa. Dla Pogoni były to ostatnie zajęcia przed czterodniową przerwą. Potem wrócą do zajęć i przygotowań do ligowego starcia z Wisłą Płock.

Zobacz także: "Nie ma szacunku!". Były selekcjoner mocno o Sousie Szykuje się powrót do Ekstraklasy. Był wyrzucony z Legii za imprezowanie, może zagrać w beniaminku