Cristiano Ronaldo śrubuje rekordy. Dorzucił kolejny skalp do swojej kolekcji

Cristiano Ronaldo doskonale prezentuje się na arenie międzynarodowej. Portugalczyk zdobywał bramki w starciach z 46 różnymi krajami. "Nigdy nie wyobrażałem sobie, że to jest możliwe" - przekazał.

Rafał Szymański
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / Antonio Cotrim / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Reprezentacja Portugalii w sobotę miała przerwę od eliminacji mistrzostw świata, ale w tym czasie rozegrała mecz towarzyski z Katarem. Zespół Fernando Santosa wywiązał się z roli faworyta, wygrywając 3:0 na Estadio Algarve.

Autorem jednej bramki był Cristiano Ronaldo. W 37. minucie snajper wykorzystał błąd przeciwnika i z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki. To był jego 112. gol na arenie międzynarodowej - jest absolutnym rekordzistą pod tym względem.

Ronaldo po raz pierwszy w swojej bogatej karierze strzelił gola Katarowi. 181-krotny reprezentant kraju ma naprawdę imponujące statystyki.

"Rekordy są zawsze wybitne, ale te, zdobyte w reprezentacji, nabierają szczególnego znaczenia. 181 meczów w tej koszulce to 181 powodów do dumy! A strzelanie 46 różnym krajom jest czymś szczególnym. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że to jest możliwe" - napisał 36-latek na swoim Twitterze.

Utytułowany napastnik będzie mógł poprawić swój dorobek już we wtorek (12 października). Podopieczni Santosa podejmą Luksemburg w ramach eliminacji mundialu. Początek meczu zaplanowano na godz. 20:45.