KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Przełom w sprawie polskiego paszportu dla Casha? Mamy najnowsze informacje!

Historia Matty’ego Casha i jego chęci występów dla Polski wzbudza dużą dyskusję. Obrońca Aston Villi jest kandydatem do gry w kadrze, ale najpierw musi dostać polski paszport. WP SportoweFakty mają najnowsze wieści w sprawie jego dokumentu!

Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Matty Cash Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Matty Cash
WP SportoweFakty bardzo dokładnie opisały niezwykłą historię rodziny Matty'ego Casha, rozmawialiśmy o tym zarówno z tatą, jak i mamą piłkarza.

Sam zawodnik, w rozmowie z Canal Plus, potwierdził wszystko co napisaliśmy, jak również to, że chętnie zagrałby dla Polski.

Najpierw, co oczywiste, 24-letni prawy obrońca musi jednak dostać polski paszport. I, jak się wydaje, sprawa jest na bardzo dobrej drodze.

Z ustaleń WP SportoweFakty wynika, że niezbędne dokumenty są już w Warszawie!

ZOBACZ WIDEO: Prezes PZPN zabrał głos ws. nieobecności Paulo Sousy podczas meczów PKO Ekstraklasy
Trzy kroki do paszportu

Przypomnijmy: w sytuacji, w której znajduje się gracz Aston Villi, od polskiego paszportu dzielą go trzy kroki. Pierwszy to złożenie wniosku o potwierdzenie polskiego obywatelstwa. Piłkarz musi odpowiednimi dokumentami udowodnić, że ma polskie korzenie. Z czym nie ma żadnego problemu.

Jego mama jest Polką, z Polski pochodzili jego dziadkowie. Ryszard i Janina Tomaszewscy urodzili się i wychowali w naszym kraju. I co najważniejsze, są na to wszystko niezbędne dokumenty.

Dokumenty są kompletne

To, że w papierach niczego nie brakuje, jest ważne, bo w kuluarach nie wszyscy wierzyli, że Cash skompletuje dokumentację. Czasem pojawiały się sugestie, że z tymi dokumentami Matty "jest w lesie" i nie wiadomo, czy w ogóle je uzbiera. Prawda jest jednak zupełnie inna: niezbędne dokumenty zostały zebrane i złożone w polskim konsulacie w Londynie. Nastąpiło to około dwa tygodnie temu.

Konsulat to w takim przypadku "pierwsza linia". Urzędnicy sprawdzają, czy złożone dokumenty są kompletne, czy jednak wymagają uzupełnienia. W tym drugim przypadku są zwracane wnioskodawcy. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, z papierami Casha wszystko jest w porządku. I choć konsulat nie udziela informacji w takich sprawach, to z naszych źródeł usłyszeliśmy, że dokumenty zostały już wysłane do Warszawy. A to oznacza, że zawierały wszystko co trzeba.

Paszport odbierze w Londynie

Kolejny krok to poświadczenie polskiego obywatelstwa przez wojewodę mazowieckiego. Co, jak się wydaje, będzie formalnością. Następnie akt urodzenia Casha, przetłumaczony na język polski, zostanie wprowadzony do naszego systemu prawnego.

A po tym już tylko krok numer trzy: wydanie paszportu piłkarzowi Aston Villi. Placówką, która to zrobi będzie polski konsulat w Londynie.

Kiedy to nastąpi? Jeśli nie wystąpią niespodziewane komplikacje, to tego typu sprawy są załatwiane dość szybko, od miesiąca do kilku miesięcy. Co by oznaczało, że z formalnego punktu widzenia Matty Cash byłby do dyspozycji selekcjonera na marcowe baraże. Oczywiście w przypadku, gdy Polska do nich awansuje.

Polacy muszą załatwić sprawę przed godziną policyjną. Nasz meldunek z Albanii
Złota Piłka dla Lewandowskiego? Teraz albo nigdy!

Czy Matty Cash byłby wzmocnieniem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×