Mistrz zatrzymany! Na dole coraz ciaśniej

Sezon STATSCORE Futsal Ekstraklasy nabiera rumieńców. W niedzielę zatrzymany został mistrz Polski! Rekord Bielsko-Biała przegrał z Dremanem Komprachcice. Po raz pierwszy w lidze wygrał Górnik Polkowice.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała Materiały prasowe / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Działo się w niedzielnych spotkaniach STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Po 6. kolejce już tylko Constract Lubawa jest zespołem, który nie znalazł pogromcy.

W najciekawszym spotkaniu 6. serii Dreman Opole Komprachcice po emocjonującym meczu pokonał mistrzów Polski Rekord Bielsko-Biała.

Do przerwy prowadzili 1:0 gospodarze, po zmianie stron Rekord wyszedł na prowadzenie i wiele wskazywało na to, że o sensacji możemy zapomnieć. Nic z tych rzeczy. Miejscowi jeszcze raz wznieśli się na wyżyny i zdobywając dwa gole wygrali 3:2!

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Po raz pierwszy w historii w lidze wygrał Górnik Polkowice. W potyczce beniaminków lepsi okazali się gospodarze. AZS UG Futsal ma ogromne problemy z defensywą i potwierdziło się to w niedzielę. Dzięki wygranej 7:3 Górnik wciąż plasuje się na ostatniej pozycji, ale ma tyle samo punktów co kilka innych drużyn.

Premierowe zwycięstwo w sezonie odniósł także zespół Red Dragons. Pniewianie rywalizowali w Chojnicach z bardzo nierówno grającym Red Devils. Goście prowadzili do przerwy, po zmianie stron podwyższyli prowadzenie. Miejscowi złapali kontakt bramkowy, ale na więcej nie było ich stać.

Sześć goli padło w Lęborku. LSSS Team w meczu z Clearexem był skazywany na porażkę, a po spotkaniu może żałować, że w potyczce nie zwyciężył. Chorzowianie musieli gonić wynik, udało im się wyrównać. Sporo emocji było w końcówce. Atakowali goście, ale bramkę zdobyli miejscowi i prowadzili 3:2. Clearex jednak w 40. minucie wyrwał rywalom punkt.

Za nami 6. kolejka. Początek następnej serii już w piątek. Przypominamy, że mecze można oglądać na platformie WP Pilot.

Górnik Polkowice - AZS UG Futsal 7:4 (2:2)
Biały 8', 37', Wyżga 18', Wolan 28', 31', 36', Nikodem 34' - Domżalski 3', 30', Sidor 5', Wroński 39'

Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy 2:3 (1:2)
Świtoń 14', Laskowski 27' - Kostecki 2', Storożuk 9', 23'

LSSS Team Lębork - Clearex Chorzów 3:3 (2:1)
Davidson 6', Laskowski 17', Gomes 39' - Łuszczek 20', Salisz 24', Dewucki 40'

Dreman Opole Komprachcice - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (1:0) Szypczyński 9', 34', Lutecki 32' - Marek 21', 31'

16. Górnik Polkowice 6 4 18:37 1 1 4

Czytaj także: Trener beniaminka wściekły na działaczy. "Jak walenie grochem o ścianę" Historyczne wydarzenie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jedna patrzyła na drugą. Kuriozalna bramka w meczu pań

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)
AZS UG Futsal utrzyma się w STATSCORE Futsal Ekstraklasie?