Ruch Chorzów znalazł pogromcę. Sześć goli przy Cichej

Na dwunastu zakończyła się seria meczów Ruchu Chorzów bez porażki. W sobotni wieczór Niebiescy zasłużenie przegrali z Wisłą Puławy 2:4.

Michał Piegza
Tomasz Wójtowicz WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Wójtowicz
Przy Cichej zmierzyli się beniaminkowie eWinner II ligi i rozegrali bardzo dobre spotkanie. W pierwszych dwunastu seriach chorzowianie nie znaleźli pogromcy, z kolei Wisła jako jedyna w sezonie pokonała lidera Stal Rzeszów.

W spotkanie dobrze weszli puławianie, którzy już w 1. minucie mogli objąć prowadzenie, kiedy głową tuż obok słupka uderzył Emil Drozdowicz. Ruch "pazury" pokazał po kwadransie. Wówczas po składnej akcji w słupek trafił Tomasz Wójtowicz.

Dobrze dysponowani goście bramkę zdobyli w 29. minucie. Prostopadłe zagranie do Dominika Banacha, a młodzieżowiec, niczym doświadczony napastnik, ograł bramkarza i trafił do pustej bramki. Sześć minut później Wisła podwyższyła wynik. Grająca bez kontuzjowanego Konrada Kasolika defensywa Ruchu pokazała, że obecnie nie stanowi monolitu. Do uderzenia z siedmiu metrów doszedł Drozdowicz, Jakub Bielecki był bez szans.

Po zmianie stron chorzowianie zagrali z większą determinacją. Kontaktową bramkę w 62. minucie w zamieszaniu zdobył Daniel Szczepan. Chwilę później piłka wpadła do siatki Ruchu. Sędzia początkowo uznał trafienie, ale po protestach i konsultacji z arbitrem bocznym podjął dość kontrowersyjną decyzję i bramkę anulował.

Kiedy wydawało się, że Niebiescy doprowadzą do remisu, w 76. minucie pomylił się do tej pory bezbłędny Bartłomiej Kulejewski. Równo grający w sezonie defensor chciał klatką piersiową zgrywać piłkę do bramkarza, ale jego intencje przeczytał Kacper Kondracki. Rezerwowy przejął piłkę i w sytuacji sam na sam uciszył Cichą.

Chorzowianie przestali wierzyć w możliwość odrobienia strat. W doliczonym czasie zdobyli jednak gola. W kolejnym zamieszaniu bramkarza z Puław pokonał Damian Kowalczyk. Wydaje się, że chwilę wcześniej Marcin Kowalski faulował golkipera, czego nie zauważył sędzia. Goście protestowali, w efekcie czerwoną kartkę otrzymał jeden z członków sztabu szkoleniowego przyjezdnych.

Wisła odpowiedziała w najlepszy z możliwych sposobów. Chwilę po golu na 2:3 kapitalnym strzałem z ok. 25 metrów popisał się Bartłomiej Bartosiak. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie prowokacyjne zachowanie zawodnika po zdobyciu bramki. Już samo trafienie powinno rezerwowemu dać satysfakcję.

Ruch nie był w stanie już zbyt wiele zdziałać i musiał pogodzić się z pierwszą w sezonie porażką. Natomiast plasująca się w środku tabeli Wisła znalazła się w strefie barażowej. W sezonie eWinner II ligi wciąż wszystko jeszcze jest możliwe. Wszak za nami dopiero niewiele ponad 1/3 rozgrywek.

2:4 - Bartłomiej Bartosiak 90+6'

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (84' Jakub Siwek), Bartłomiej Kulejewski, Filip Nawrocki, Tomasz Dyr, Przemysław Szkatuła (46' Damian Kowalczyk) - Łukasz Janoszka (76' Marcin Kowalski), Michał Mokrzycki, Tomasz Neugebauer, Tomasz Foszmańczyk (90+1' Filip Żagiel) - Daniel Szczepan.

Wisła Puławy: Piotr Owczarzak - Dominik Cheba, Łukasz Wiech, Mateusz Pielach, Ariel Wawszczyk, Lukas Kuban (81' Piotr Lisowski) - Dominik Banach (72' Kacper Kondracki), Krystian Puton, Carlos Daniel, Ednilson Furtado (90+1' Bartłomiej Bartosiak) - Emil Drozdowicz.

Żółte kartki: Mokrzycki, Kowalczyk, Foszmańczyk (Ruch) oraz Wiech, Kuban, Banach (Wisła).

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów rundę jesienną zakończy w pierwszej czwórce eWinner II ligi?