Van der Vaart odpowiada Courtois. Chodzi o zbyt dużą liczbę meczów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tottenham Hotspur FC/Tottenham Hotspur FC / Na zdjęciu: Rafael van der Vaart
Getty Images / Tottenham Hotspur FC/Tottenham Hotspur FC / Na zdjęciu: Rafael van der Vaart
zdjęcie autora artykułu

Były holenderski pomocnik znów znalazł się na językach piłkarskiego świata. Skrytykował bramkarza Realu narzekającego na zbyt duże obciążenie piłkarzy.

[tag=6000]

Rafael van der Vaart[/tag] jest znany w ostatnich latach z krytyki piłkarzy. Nazwał Timo Wernera "ślepym koniem", twierdził również, że w dowolnym meczu ligi amatorskiej znajdziemy trzech lepszych piłkarzy niż Harry Maguire.

Thibaut Courtois powiedział ostatnio: "mecz o trzecie miejsce Ligi Narodów jest tylko grą o pieniądze, musimy być z tym szczerzy. Gramy, bo dla UEFA to dodatkowe przychody. Zobaczcie, jak bardzo zmieniły się w tym spotkaniu składy. Jeśli obie drużyny znalazłyby się w finale, zagraliby w nim inni zawodnicy. To tylko pokazuje, że gramy zbyt wiele meczów".

Ta opinia nie spodobała się van der Vaartowi. - Myślę, że to nonsens. Niedługo oczekiwania wzrosną do sześciu miesięcy wolnego. Po prostu grasz w piłkę, klub płaci ci duże pieniądze... Oczywiście terminarz jest bardzo napięty, ale wszyscy przez to przechodziliśmy - powiedział w telewizji NOS.

Do jego zdania dołączył się Renzo Ulivieri, prezes Włoskiego Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej. - Jeśli nie lubisz grać w piłkę, mógłbym zrozumieć fizyczne zmęczenie. Daj spokój, pomyśl o innych ludziach i ich zmaganiach, a zobaczysz, że nie ma potrzeby mówić takich rzeczy. Stres może się zdarzyć, ale trzeba się uśmiechać. Ta praca oferuje wiele okazji do tego - stwierdził.

Zobacz też: Jackson Martinez o swoim życiu. "Otoczyłem je alkoholem i papierosami" Aguero o swoich kolegach z dzieciństwa. "Jeden nie żyje, innego szuka policja"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: Kibice Realu pytają czy to Cristiano Ronaldo?

Źródło artykułu: