Kontrowersyjny gol w finale Ligi Narodów. Szykuje się zmiana przepisów

Nie milkną echa po finale drugiej edycji Ligi Narodów. Roberto Rosetti potwierdził, że sędzia główny podjął właściwą decyzję przy decydującej bramce Kyliana Mbappe.

Rafał Szymański
Kylian Mbappe Getty Images / Massimo Rana / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
W starciu finałowym Hiszpania rywalizowała z Francją na San Siro w Mediolanie. Strzelanie w 64. minucie rozpoczął Mikel Oyarzabal, ale podopieczni Didiera Deschampsa bardzo szybko odrobili straty. Do remisu doprowadził Karim Benzema, w 80. minucie mistrzowie świata prowadzili już 2:1.

Theo Hernandez wypuścił podaniem Kyliana Mbappe, a ten wygrał pojedynek z Unaiem Simonem. Napastnik był na minimalnym spalonym, ale chwilę wcześniej Eric Garcia musnął piłkę. Sędzia Anthony Taylor uznał, że gol był prawidłowy.

Sebastian Mila stanął bronił decyzji arbitra w finale Liga Narodów (więcej TUTAJ). W podobnym tonie wypowiedział się szef sędziów UEFA.

- Sędziowie podjęli słuszną decyzję na podstawie obowiązujących przepisów i interpretacji. Obrońca chciał zagrać piłkę, napastnik nie miał wpływu na grę - tłumaczył Roberto Rosetti, cytowany przez dziennik "Marca".

Być może ten przepis wkrótce ulegnie zmianie. - Obecna interpretacja wydaje się naruszać ducha reguły, która ma zapobiegać wykorzystywaniu pozycji spalonej do strzelania goli. Już skontaktowałem się w tej sprawie z kolegami z FIFA. Chcemy rozmawiać o zmianach na najbliższym zebraniu IFAB - powiedział.

Wojciech Szczęsny wspomina skandal w Albanii. "Dostałem w łeb"