"To nie są standardy Premier League". Mocne słowa Solskjaera

Po emocjonującym meczu zespół Leicester City pokonał 4:2 Manchester United. - To było jasne, że pewnego dnia przegramy na wyjeździe - powiedział Ole Gunnar Solskjaer po ostatnim gwizdku.

Rafał Szymański
Ole Gunnar Solskjaer PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Ole Gunnar Solskjaer
Po pierwszej połowie był remis 1:1, na listę strzelców wpisali się Mason Greenwood oraz Youri Tielemans. Druga odsłona należała do Leicester City. "Lisy" ostatecznie wygrały 4:2 po golach Caglara Soyuncu, Jamiego Vardy'ego i Patsona Daki. Jedną bramką odpowiedział Marcus Rashford.

Manchester United nie przegrał w 29 meczach wyjazdowych z rzędu, w 8. kolejce zakończyła się seria drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Norweg podsumował sobotnie spotkanie w rozmowie z "MUTV".

- Zawsze jest trudno, gdy przyjeżdżamy na King Power Stadium. Trzeba zanotować dobry występy, by wywieźć stąd korzystny wynik. To było pewne, że pewnego dnia przegramy na wyjeździe - oznajmił Solskjaer.

Menadżer krytycznie ocenił postawę swojej drużyny. - Dzisiaj nie zasłużyliśmy na nic więcej. To nie są standardy Premier League. Musimy przeanalizować mecz i wyciągnąć wnioski, bo nie zagraliśmy na wystarczającym poziomie - przyznał.

To już kolejne potknięcie "Czerwonych Diabłów", które spadły na 5. miejsce w ligowej stawce. - Trzeba uporządkować pewne kwestie. Mamy pięć meczów do kolejnej przerwy reprezentacyjnej. Musimy trzymać się razem i skupić się na środowym meczu. Przed nami trudne spotkanie - dodał Solskjaer. 20 października Manchester United zagra z Atalantą Bergamo w Lidze Mistrzów.