Historyczna wygrana Raduni Stężyca. Jej finisz był piorunujący

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: piłka nożna
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: piłka nożna

Radunia Stężyca doczekała się również wyjazdowego zwycięstwa po awansie do eWinner II ligi. Pokonała efektownie 5:2 Śląsk II Wrocław, choć na kwadrans przed końcem podstawowego czasu miała stratę do przeciwnika.

W tym artykule dowiesz się o:

Śląsk II Wrocław nie zwyciężył od pięciu kolejek, przez co znalazł się w pobliżu strefy spadkowej. Radunia Stężyca wypadła z miejsc barażowych wskutek trzech niewygranych meczów. Szansa na odkucie się po niepowodzeniach była w niedzielę. Beniaminek dotąd nie wygrał na wyjeździe po awansie na szczebel centralny, ale też nie można powiedzieć, że stadion przy Oporowskiej jest twierdzą wrocławian.

Obu drużynom nie brakowało energii do walki ze swoimi słabościami, przez co pierwsza połowa była dynamiczna. Śląsk prowadził po niej 2:1. Jakub Iskra strzelił z bliska do bramki po dograniu z prawego skrzydła, a drugiego gola dla gospodarzy zdobył Bartosz Boruń. Radunia pozostawała w kontakcie z przeciwnikiem dzięki strzałowi Damiana Szuprytowskiego, a na dodatek miała rzut karny. Michał Miller nie pokonał strzałem z niego Maksymiliana Boruca.

Po przerwie odrobina spokoju, gospodarze starali się kontrolować mecz z piłką przy nogach. Radunia znalazła jednak sposób na ponowne doprowadzenie do remisu, a następnie rozstrzygnięcie starcia. Do niej należała końcówka. Między 75. a 80. minutą beniaminek strzelił trzy gole. Dwa uderzenia do bramki Maksymiliana Boruca oddał Jakub Letniowski. Już w doliczonym czasie wynik uatrakcyjnił na 5:2 Janusz Surdykowski.

Śląsk II Wrocław - Radunia Stężyca 2:5 (2:1) 1:0 - Jakub Iskra 4' 1:1 - Damian Szuprytowski 29' 2:1 - Bartosz Boruń 43' 2:2 - Jakub Letniowski 75' 2:3 - Radosław Stępień 77' 2:4 - Jakub Letniowski 80' 2:5 - Janusz Surdykowski 90'

W 21. minucie Michał Miller (Radunia) nie wykorzystał rzutu karnego. Maksymilian Boruc obronił.

Śląsk: Maksymilian Boruc – Bartosz Boruń (82' Michał Szmigiel), Konrad Poprawa, Szymon Michalski (82' Piotr Celeban), Kacper Radkowski, Mateusz Młynarczyk, Adrian Bukowski (79' Filip Olejniczak), Paweł Iskra, Marcel Zylla (79' Bartosz Marchewka), Grzegorz Kotowicz (79' Hubert Konstanty), Adrian Łyszczarz

Radunia: Kacper Tułowiecki - Rafał Kosznik (66' Paweł Wojowski), Przemysław Szur, Sebastian Murawski, Kuba Lizakowski, Bartosz Kuźniarski, Sebastian Deja (90' Dmytro Baszłaj), Jakub Letniowski, Damian Szuprytowski, Radosław Stępień (90' Jakub Witek), Michał Miller (66' Wojciech Fadecki)

Żółte kartki: Łyszczarz (Śląsk) oraz Łyszczarz, Szur, Deja, Letniowski, Kuźniarski (Radunia)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radunia Stężyca będzie minimum w strefie barażowej po rundzie jesiennej?