Mecz przerwany! Dramatyczna sytuacja w Premier League

W trakcie meczu Newcastle United - Tottenham Hotspur doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Jeden z kibiców był reanimowany na trybunach St James' Park.

Rafał Szymański
Reanimacja kibica na trybunach stadionu Newcastle United Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Reanimacja kibica na trybunach stadionu Newcastle United
W 38. minucie spotkania Sergio Reguilon poinformował arbitra, że jeden z kibiców zemdlał na trybunach. Błyskawicznie zareagował Eric Dier, który zażądał od klubowych lekarzy, by udali się z defibrylatorem na trybuny. Sztab medyczny przeprowadził resuscytację krążeniowo-oddechową.

Cała sytuacja wyglądała dramatycznie. Andre Marriner zaprosił obie drużyny do szatni. - Na wschodniej trybunie był nagły wypadek. Zawodnicy wrócą, aby dokończyć pierwszą połowę. Do końca pozostało siedem minut - przekazał stadionowy spiker.  Po krótkiej przerwie piłkarze wrócili na boisko.

Na ten moment nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się na trybunach St James' Park. W oficjalnym komunikacie Newcastle United czytamy, że kibic już został przetransportowany do szpitala, jego stan się ustabilizował.

Po pierwszej odsłonie Tottenham Hotspur prowadził 3:1, bramki dla gości zdobyli Tanguy Ndombele, Harry Kane i Heung-Min Son, który trafił do siatki po przerwie. Jedynego gola dla Newcastle w drugiej minucie strzelił Callum Wilson.

Piłkarska rzeź w wykonaniu Bayernu! Lewandowski i spółka byli bezlitośni!