Slovan Bratysława ruszył w pościg za zespołami Polaków

W grupie Ligi Konferencji Europy rywalizują kluby Karola Świderskiego, Kamila Grabary i Kamila Wilczka. Oba są na miejscach premiowanych awansem, a za ich plecami pierwsze zwycięstwo odniósł Slovan Bratysława.

Ezekiel Henty Getty Images / Mario Hommes/DeFodi Images / Na zdjęciu: Ezekiel Henty
Slovan Bratysława dysponował atutem własnego stadionu w rywalizacji z gibraltarskim debiutantem w grupie europejskiego pucharu. Pierwszy atak po przerwie dał słowackiemu zespołowi prowadzenie 1:0. Andre Green skorzystał z ospałości przyjezdnych i wykorzystał dogranie z prawego skrzydła. Slovan zagwarantował sobie komplet punktów golem na 2:0 w 84. minucie.

Kacper Chorążka obejrzał z ławki rezerwowych przegrany 1:3 mecz Omonii Nikozja z FC Basel. Drużyna Polaka sprawnie odpowiedziała na pierwszego gola gospodarzy, ale FC Basel wyciągnął z tego wnioski i po odzyskaniu prowadzenia, uszczelnił obronę. Trzeciego gola dorzucił w końcówce, kiedy na połowie Omonii zrobiło się więcej przestrzeni.

Skromne wygrane na miarę prowadzenia w grupach Ligi Konferencji Europy odnieśli piłkarze KAA Gent i AZ Alkmaar.

0:1 - Jesper Karlsson 19'

FK Jablonec - Randers FC 2:2 (1:1) 1:0 - Tomas Cvancara 35' 1:1 - Stephen Odey 36' 2:1 - Tomas Cvancara 53' 2:2 - Stephen Odey (k.) 90'

Liga Konferencji Europy, gr. D

1 AZ Alkmaar 5 3 2 0 7:3 11
2 Randers FC 5 1 4 0 9:8 7
3 FK Jablonec 5 1 3 1 6:6 6
4 CFR Cluj 5 0 1 4 2:7 1

Grupa F:

Slovan Bratysława - Lincoln Red Imps 2:0 (0:0) 1:0 - Andre Green 46' 2:0 - Ezekiel Henty 84'

Liga Konferencji Europy, gr. F

1 FC Kopenhaga 5 4 0 1 13:5 12
2 Slovan Bratysława 5 2 2 1 8:5 8
3 PAOK Saloniki 5 2 2 1 6:4 8
4 Lincoln Red Imps 5 0 0 5 2:15 0

Grupa H:

FC Basel - Omonia Nikozja 3:1 (2:1) 1:0 - Liam Millar 19' 1:1 - Jordi Gomez (k.) 26' 2:1 - Arthur Cabral (k.) 41' 3:1 - Edon Zegrova 88'

Liga Konferencji Europy, gr. H

1 FC Basel 5 3 2 0 11:6 11
2 Karabach Agdam 5 3 2 0 10:5 11
3 Omonia Nikozja 5 0 3 2 5:10 3
4 Kajrat Ałmaty 5 0 1 4 6:11 1

Czytaj także: To było wielkie show. Liverpool FC podbił twierdzę Czytaj także: Przebudzenie Celticu w Lidze Europy ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za gol w Polsce! Można oglądać godzinami

Czy Slovan Bratysława awansuje do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy?