Kompromitacja AS Romy. Zniszczył ją znajomy Legii Warszawa

Po wcześniejszych występach Giallorossich w Lidze Europy i Serie A trudno było przepowiedzieć porażkę 1:6 z FK Bodo/Glimt. W Lidze Konferencji Europy nie popisał się również Tottenham Hotspur.

Ola Solbakken i Stephan el Shaarawy PAP/EPA / Mats Torbergsen / Na zdjęciu: Ola Solbakken i Stephan el Shaarawy
AS Roma nie zagrała w Norwegii najmocniejszym składem, przygotowuje się do starcia z liderem ligi włoskiej SSC Napoli. To jednak marne usprawiedliwienie dla porażki w tak kompromitującym wymiarze. W przerwie Jose Mourinho wprowadził Henricha Mchitarjana czy Tammy'ego Abrahama, a później Lorenzo Pellegriniego. Nadal gole strzelała jednak drużyna, która w eliminacjach Ligi Mistrzów przegrała dwumecz z Legią Warszawa. Nicola Zalewski był poza kadrą rzymian.

Trudno będzie w czwartek przebić niespodziankę, do której doszło w Norwegii. Wynik AS Romy nieco przykrył porażkę 0:1 Tottenhamu Hotspur z Vitesse Arnhem. Londyńczykom nie wychodziło atakowanie w Holandii, a gospodarze trafili do bramki w 78. minucie. Rozstrzygające okazało się uderzenie Maximiliana Wittka.

Kamil Grabara pograł tylko przez osiem minut w meczu FC Kopenhaga z PAOK-iem Saloniki. Podjął złą decyzję o wybiegnięciu poza własne pole karne, próbował poradzić sobie w opresji, ale dotknął piłkę ręką po strzale przeciwnika. Sędzia pokazał Polakowi czerwoną kartkę, a jego zmiennikiem był Karl-Johan Johnsson. Grabara nie wystąpi również w rewanżu w Grecji. Osierocona przez niego drużyna przegrała 1:2. Po stronie gości przez 83 minuty grał Karol Świderski.

1.FC Union Berlin przegrał 1:3 z Feyenoordem Rotterdam, a przez 78 minut był na boisku Tymoteusz Puchacz. Paweł Wszołek nie znalazł się w kadrze przedstawiciela Bundesligi.

3. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

Grupa A:

HJK Helsinki - Maccabi Tel Awiw 0:5 (0:1)
0:1 - Gavriel Kanichowsky 28'
0:2 - Stipe Perica (k.) 49'
0:3 - Gavriel Kanichowsky 60'
0:4 - Enric Sabotir (k.) 87'
0:5 - Eden Shamir 90'

Alaszkert Erywań - LASK Linz 0:3 (0:1) 0:1 - Hong Hjun-Seok 35' 0:2 - Thomas Goiginger 68' 0:3 - Peter Michorl 90'

Grupa B:

Anorthosis Famagusta - Flora Tallinn 2:2 (2:1) 1:0 - Milos Deletić 25' 2:0 - Denis Popović 28' 2:1 - Rauno Sappinen 38' 2:2 - Rauno Sappinen 80'

Liga Konferencji Europy, gr. B

1 KAA Gent 5 3 1 1 5:2 10
2 Partizan Belgrad 5 2 1 2 5:3 7
3 Flora Tallinn 5 1 2 2 5:7 5
4 Anorthosis Famagusta 5 1 2 2 5:8 5

Grupa C:

FK Bodo/Glimt - AS Roma 6:1 (2:0) 1:0 - Erik Botheim 8' 2:0 - Patrick Berg 20' 2:1 - Carles Perez 29' 3:1 - Erik Botheim 52' 4:1 - Ola Solbakken 71' 5:1 - Amahl Pellegrino 78' 6:1 - Erik Botheim 80'

Liga Konferencji Europy, gr. C

1 FK Bodo/Glimt 5 3 2 0 13:4 11
2 AS Roma 5 3 1 1 15:9 10
3 Zoria Ługańsk 5 2 0 3 4:10 6
4 CSKA Sofia 5 0 1 4 1:10 1

Grupa E:

Feyenoord Rotterdam - 1.FC Union Berlin 3:1 (2:1)

Grupa F:

FC Kopenhaga - PAOK Saloniki 1:2 (0:2) 0:1 - Sidcley 19' 0:2 - Andrija Zivković 38' 1:2 - Pep Biel 81'

Grupa H:

Karabach Agdam - Kajrat Ałmaty 2:1 (0:1) 0:1 - Jose Kante (k.) 19' 1:1 - Ramil Sejdajew 79' 2:1 - Abbas Husejnow 90'