Wymiana ciosów w meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała

Zagłębie Sosnowiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała byli na prowadzeniu w meczu otwierającym niedzielne granie Fortuna I ligi. Nie wygrała żadna z drużyn. Szybko odpowiadały na swoje ciosy i zremisowały 2:2.

piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała wybrało się w drugi wyjazd w jednym tygodniu. Wyprawa była znacznie krótsza niż do Olsztyna, w którym wygrało 4:2. Tym razem odwiedziło konkurenta z województwa śląskiego Zagłębie Sosnowiec. Gospodarze zareagowali pozytywnie na zmianę trenera z Kazimierza Moskala na Artura Skowronka, ale w dwóch poprzednich spotkaniach ponownie ponieśli porażki.

Tym razem Zagłębie wystartowało dobrze i w 21. minucie objęło prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Szymona Sobczaka - byłego napastnika Podbeskidzia. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Kamil Biliński. Kapitan Górali ma na koncie osiem goli w sezonie ligowym i umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Druga wymiana ciosów nastąpiła w końcówce podstawowego czasu. Tym razem Podbeskidzie zdobyło prowadzenie uderzeniem Joana Romana. Była 87. minuta, więc piłkarze spod Klimczoka byli o krok od zdobycia kompletu punktów. Nie wykonali go, ponieważ niewiele później Patryk Bryła oddał strzał na 2:2.

Odra Opole podjęła GKS 1962 Jastrzębie w meczu drużyn, które jesienią nie zwyciężają zbyt często, ale akurat w poprzednim meczu stanęły na wysokości zadania. Odra rzutem na taśmę wygrała ze Skrą Częstochowa, a GKS przełamał się w rywalizacji z Górnikiem Polkowice. W niedzielę już po sześciu minutach było 2:0 dla opolan po strzałach Dawida Czaplińskiego oraz Krzysztofa Janusa. Jastrzębianie przebudzili się po przerwie i pościgiem przy Oleskiej doprowadzili do remisu 2:2.

14. kolejka Fortuna I ligi:

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:1)
1:0 - Szymon Sobczak 21'
1:1 - Kamil Biliński 39'
1:2 - Joan Roman 87'
2:2 - Patryk Bryła 89'

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (2:0) 1:0 - Dawid Czapliński 3' 2:0 - Krzysztof Janus 6' 2:1 - Szymon Zalewski 53' 2:2 - Dawid Witkowski (k.) 83'