Dobry początek Arki Gdynia. Wesoło w Polkowicach

Arka Gdynia wygrała pierwszy mecz po zmianie trenera z Dariusza Marca na Ryszarda Tarasiewicza. Pokonała 2:0 Resovię. Do kilku zwrotów akcji doszło w starciu Górnika Polkowice z Koroną Kielce.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Osoby zarządzające Arką Gdynia zakończyły kadencję trenera Dariusza Marca po meczach z Koroną Kielce i ŁKS-em, w których drużyna nie strzeliła gola i zdobyła punkt. W konfrontacji z Resovią debiutował nowy szkoleniowiec, nazywany specjalistą od awansów, Ryszard Tarasiewicz. Jego podopieczni potrzebowali niespełna dwóch kwadransów na strzelenie goli potrzebnych do zwycięstwa 2:0.

Górnik Polkowice nie zwyciężył w ośmiu wcześniejszych kolejkach. Beniaminek wylądował na ostatnim miejscu w tabeli, a w poprzednim meczu z podobnie nisko notowaną Puszczą nie oddał strzału celnego. Do Polkowic przyjechała tym razem Korona Kielce, która straciła miejsce premiowane awansem wskutek pięciu spotkań bez zwycięstwa. Jej trenerem jest dobrze znany w województwie dolnośląskim Dominik Nowak. W dynamicznym starciu obu zespołom nie udało się przełamać. Prowadził Górnik, prowadziła Korona, ale stanęło na remisie 2:2. Beniaminek ustalił wynik w doliczonym czasie w rywalizacji dziesięciu na jedenastu.

W poniedziałek zakończyła się seria meczów bez porażki GKS-u Tychy. Podopieczni Artura Derbina niespodziewanie przegrali u siebie ze Stomilem Olsztyn. Szansa na rozegranie lepszego meczu w tym samym miejscu nadarzyła się szybko. GKS podjął przeciwnika z tego samego województwa Skrę Częstochowa. W pierwszej połowie były po trzy strzały z obu stron stadionu, ale poradzili sobie z nimi Konrad Jałocha i Mateusz Kos. Po przerwie dominował GKS, ale nie potrafił zdobyć gola. Skończyło się remisem 0:0.

Przed meczem w Katowicach gospodarze mieli o dwa punkty mniej niż Puszcza Niepołomice. Dzięki zwycięstwu 1:0 GKS wyprzedził podopiecznych Tomasza Tułacza. O powodzeniu beniaminka zdecydowało uderzenie Filipa Kozłowskiego w 18. minucie. GKS potrafił później odeprzeć wszystkie ataki Puszczy.