Nieprawdopodobna bramka w Eredivisie. Utalentowany Belg skradł show [WIDEO]

Wydaje się, że konkurs na najładniejszą bramkę sezonu Eredivisie jest już rozstrzygnięty. Cyril Ngonge z FC Groningen ma swoje pięć minut.

Rafał Szymański
cudowny gol Cyrila Ngonge'a YouTube / FC Groningen / Na zdjęciu: cudowny gol Cyrila Ngonge'a
10. kolejka Eredivisie stała pod znakiem rywalizacji Ajaksu z PSV Eindhoven. Amsterdamczycy zwyciężyli aż 5:0 w niedzielnym szlagierze i umocnili się na fotelu lidera ligowej tabeli.

Tego samego dnia FC Groningen grało na własnym stadionie z AZ Alkmaar. To spotkanie na długo zostanie w pamięci kibiców. Cyril Ngonge dał próbkę swoich umiejętności technicznych.

W 20. minucie meczu Mo El Hankouri zagrał w pole karne do Ngonge'a, który miał przed sobą obrońcę AZ Alkmaar. Napastnik popisał się ekwilibrystycznym uderzeniem piętą, piłka była poza zasięgiem Petera Vindahla i wylądowała w siatce. Ostatecznie FC Groningen wygrało 2:0, po zmianie stron drugą bramkę dołożył Michael de Leeuw.

Ngonge latem przeszedł z RKC Waalwijk do FC Groningen za 200 tys. euro. 21-latek już na tym etapie wyrównał swój dorobek strzelecki z poprzedniego sezonu - uzbierał pięć trafień w dziewięciu spotkaniach ligowych. Młodzieżowy reprezentant Belgii jest wychowankiem Club Brugge, swego czasu grał też w juniorskich zespołach PSV.

Bramka Cyrila Ngonge'a (od 2:20):