KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Karuzela Mioduskiego. Nowy trener co 277 dni

Dariusz Mioduski nie ma cierpliwości do trenerów. Kieruje Legią od marca 2017 roku i w tym czasie zwolnił już sześciu szkoleniowców. Tylko jeden z nich przepracował przy Łazienkowskiej 3 pełen sezon.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Dariusz Mioduski Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski
W poniedziałek Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Czarę goryczy przelała niedzielna porażka z Piastem Gliwice (1:4) - czwarta z rzędu, co oznacza największy kryzys od 1958 roku (więcej TUTAJ).

W ostatnich tygodniach fani warszawskiej Legii przeżywali huśtawkę nastrojów. Drużyna zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie spisywała się nadspodziewanie dobrze, pokonując Spartak Moskwa i Leicester City. Na krajowym podwórku sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Przed 12. kolejką PKO Ekstraklasy Czesław Michniewicz próbował wstrząsnąć zespołem i odsunął od składu czterech zawodników, lecz to niewiele pomogło. Po niedzielnej porażce z Piastem warszawianie mają już 18 punktów straty do przewodzącego ligowej stawce Lecha Poznań. Jeśli przy Łazienkowskiej 3 nadal marzą o obronie tytułu, to potrzebują cudu, bo dotąd nie zdarzyło się, by jakikolwiek zespół odrobił taką stratę do lidera.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Oryginalna akcja zespołu Piotra Zielińskiego

Michniewicz był zatrudniony w Legii od 21 września ubiegłego roku, kiedy zastąpił Aleksandara Vukovicia. Przepracował 399 dni, w tym czasie poprowadził drużynę w 55 spotkaniach. W minionym sezonie Wojskowi zdobyli mistrzostwo Polski. Do fazy grupowej Champions League się nie dostali, ale udało im się awansować do Ligi Europy.

51-latek jest już szóstym zwolnionym przez Dariusza Mioduskiego trenerem Legii, a piątym, który nie przepracował przy Łazienkowskiej 3 ani jednego pełnego sezonu. Gdy Mioduski w marcu 2017 roku odkupił od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla udziały w klubie i mianował się prezesem, trenerem zespołu był Jacek Magiera. Pół roku później, po nieudanym wejściu w sezon 2017/18, zastąpił go Romeo Jozakiem.

Chorwat został zwolniony w kwietniu kolejnego roku, a zastąpił go jego asystent Dean Klafurić, który utrzymał się na stanowisku tylko do sierpnia. W jego miejsce przyszedł Ricardo Sa Pinto, ale już 9 miesięcy później w Legii go nie było.

Portugalczyka zastąpił Aleksandar Vuković i to jedyny trener, któremu Mioduski pozwolił przepracować w całości jeden sezon (2019/20). Serb prowadził zespół od kwietnia 2019 do września 2020 roku - najdłużej, bo przez 538 dni. Średni czas pracy trenera w Legii za rządów Mioduskiego to natomiast 277 dni.

Trenerzy Legii Warszawa za kadencji Dariusza Mioduskiego:

Trener Okres pracy Liczba dni Liczba meczów
Jacek Magiera 22.03.2017 - 13.09.2017 175 27
Romeo Jozak 13.09.2017 - 14.04.2018 213 27
Dean Klafurić 15.04.2018 - 01.08.2018 108 15
Ricardo Sa Pinto 13.08.2018 - 01.04.2019 231 28
Aleksandar Vuković 02.04.2019 - 21.09.2020 538 66
Czesław Michniewicz 21.09.2020 - 25.10.2021 399 55

Ostatnim szkoleniowcem, któremu dane było pracować w Legii przez dwa pełne sezony, był w latach 2010-12 Maciej Skorża. Nie został zwolniony nawet po pierwszym sezonie, w którym nie zdobył mistrzostwa Polski.

Czytaj także:
Lewandowski przemówił do rozsądku? Wygląda na to, że nie wszystkim
Kontuzja gwiazdy Pogoni Szczecin. "Jestem dobrej myśli"

Czy Dariusz Mioduski dobrze zarządza klubem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×